کد مطلب: 136988
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱
رئیس بنیاد شهیدو امور ایثارگران گفت: سال گذشته کسالتی برایم پیش آمد و جراحی در ابتدای سال داشتم و درمانم تاکنون تداوم دارد، اما حالم خوب است و پزشکان هم گفتند خوب هستم اما التماس دعا دارم.
 

به گزارش ایران خبر، ، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم روز خبرنگار اظهار داشت: یکی از مهمترین بحثها و مسائلی مطرح شده از سوی خبرنگاران درباره بیمه دی و درمان و گلزار شهدا است.

رییس بنیاد شهید خاطرنشان کرد: زحماتی که خبرنگاران می کشند قابل تقدیر است، خبرنگاران در همه مسائل نقش آفرین هستند و رسانه می تواند افکار جامعه را تغییر دهد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره رسانه‌ها گفت: نقش رسانه الگوسازی است که باید با خلاقیت و نوآوری همراه باشد. خبرنگارانی که با ما همکاری می کنند با ما هستند و ما هم از آنها هستیم و محرم ما هستند ما هیچ ادعایی نداریم که بنیاد شهید ایرادی ندارد اما شما باید این ایرادات را بگویید تا این ایرادات رفع شود.

وی ادامه داد: ما خودمان را مدیون شهدا می دانیم و آنچه داریم از جانبازان شهدا و آزادگان است.

وی ادامه داد: ما سالانه ۴۲۰هزار دیدار با خانواده شهدا داریم و این یک سنت حسنه است. ما مدیون شهدا هستیم و اگر در رسالتمان کوتاهی کنیم مسئول هستیم.

وی ادامه داد: کار بنیاد سنگین است و در حدود بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر تحت پوشش بنیاد هستند. ما حدود ۱۲ساعت کار می کنیم اما بازهم کارها می ماند چرا که کار در اینجا سنگین است.


 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: اصحاب رسانه باید درباره ایثار اجتماعی فعالیت جدی داشته باشند و نقش آنها در این زمینه پررنگ تر باشد چون دشمنان تلاش می کنند تا این فرهنگ را از ما بگیرند.

وی درباره شایعه سازی ها نیز گفت: شایعه ها وقت مسئولان را می گیرد پس نباید این موضوعات برای نظام مشکل ایجاد کند؛  باید اخبار مفید برای جامعه منتشر شود اگرچه همه اخبار حوزه ایثار و شهادت، مفید و اثرگذار است.

شهیدی تاکید کرد:  اصحاب رسانه و خبرنگاران نقش بزرگ و مهم و رسالت سنگینی به عهده دارند و حتی رهبر معظم انقلاب در این باره می فرمایند که امروز رسانه ها در دنیا فکر، فرهنگ، رفتار و هویت فرهنگی انسان ها را  تولید می کنند و نقش رسانه ها الگوسازی و فرهنگ سازی است و باید با خلاقیت و نوآوری همراه باشد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: قلم شما درباره شهید و شهادت می نویسد و چون شهید صارمی در افغانستان به شهادت رسید این پیام را دارد که خبرنگار برای شهید و شهادت قلم می زند.


تحت پوشش بودن بیش از ۳ میلیون نفر از سوی بنیاد شهید


شهیدی ادامه داد: سالانه ۴٢٠ هزار دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران در کشور انجام می شود البته بخشی از آن در تهران با حضور رئیس جمهوری و برخی در استان همدان با حضور استاندار و امام جمعه صورت می گیرد.

وی اضافه کرد: باید رسالت خود را در برابر خانواده های شهدا و ایثارگران انجام دهیم، در مقابل آنان مسئولیم و وظیفه داریم که به بهترین شیوه پاسخگوی آنها باشیم.

شهیدی با بیان اینکه بنیاد شهید بار سنگینی از خدمات را به عهده دارد، اظهار داشت: سه میلیون و ٣٠٠ هزار نفر تحت پوشش بنیاد شهید هستند  که هرکدام مشکلات خاص خودشان را دارند  و انتظار دارم رسانه ها با این نهاد همکاری جدی داشته باشند.


وی تصریح کرد: هنگامیکه خنده بر لبان خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان باشد ما هم احساس رضایت می کنیم. ما و شما یک وظیفه و هدف داریم و عامل موفقیت انقلاب طی این ۴۰ سال،  فرهنگ ایثار و شهادت است.

شهیدی افزود: تحریم وزیر امور خارجه از سوی آمریکا کار درستی نیست، امروز اگر دشمن به حالت جنون رسیده است تنها بخاطر فرهنگ ایثار و شهادت بوده که ملت آن را انتخاب کرده است و ما وظیفه داریم این فرهنگ را به نسل جدید منتقل کنیم. چون نسل چهارم ما جنگ را ندیده است. این انقلاب به سادگی به دست ما نرسیده است.
وی ادامه داد: سینه های والدین شهدا گنجینه اصرار است و باید آنها را تبدیل به کتاب کرد چون اطلاعات زیادی از شهدا در سینه دارند.

منبع : ایران آنلاین