کد مطلب: 136738
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۹
فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری فردی که با وعده فروش سوالات امتحانی کنکور در فضای مجازی از 20 نفر کلاهبرداری کرده بود خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر،  سردار "سید محمود میرفیضی " درباره جزئیات این خبر، گفت: در پی انتشار متن های تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر فروش سوالات امتحانی کنکور، موضوع در دستور کار پلیس فتا این فرماندهی قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق به شناسایی کانال ها و محل فعالیت متهم در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی شدند.

سردارمیرفیضی، تصریح کرد: در ادامه بررسی های به عمل آمده و کارشناسی های انجام شده، متهم که با وعده فروش سوالات امتحانی مبالغی در حدود 30 تا 50 میلیون ریال به صورت ارز دیجیتال (کدووچر ) از مال باختگان دریافت می کرد شناسایی شد.

این مقام انتظامی، خاطر نشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی متهم که ساکن یکی از شهرستان های این استان بود در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

وی همچنین اظهار داشت: متهم در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به 20 فقره کلاهبرداری از شهروندان با این روش اعتراف کرد و اظهار داشت؛ پس از دریافت وجه مورد نظر سوالات امتحانی کنکور سال های گذشته را به صورت رمز شده یک روز قبل از برگزاری آزمون برای آنان ارسال می کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: متهم با فریب مال باختگان در مجموع 160 میلیون ریال از آنان کلاهبرداری کرده که پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سردار میرفیضی با بیان اینکه امروزه بسیاری از کانال های تبلیغاتی که در فضای مجازی وجود دارد در واقع طعمه‌ای از سوی کلاهبرداران است به شهروندان، کاربران و مخاطبان فضای مجازی توصیه کرد: صرفا به لحاظ درج آگهی های مختلف از سوی افراد در فضای مجازی و ... به آنها اعتماد نکرده و قبل از انجام هرگونه معامله و پرداخت وجهی از صلاحیت آنان مطمئن شوند./ایلنا

 

منبع : ایران آنلاین