کد مطلب: 136716
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳
مدیرکل دفتر مسکن کمیته امداد ضمن اعلام آخرین وضعیت مسکن مددجویان، از اتمام عملیات ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی مددجویان در مناطق سیل زده خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، ابراهیم بازیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با آخرین وضعیت ساخت، تعمیر و بازسازی منازل مسکونی مددجویان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، اظهار کرد: بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در دستور کار قرار داشت که از این تعداد ۵ هزار و ۲۰۰ واحد در شهرها بود و منازل مسکونی در روستاها به اتمام رسیده است.

وی تصریح کرد: از واحدهای مسکونی در شهرها نیز حدود ۱۰۰ الی ۲۰۰ واحد در شرف تکمیل است و تعمیرات حدود ۴۸۰۰ واحد مسکونی نیز به طور کل به پایان رسیده است.

مدیرکل دفتر مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد، در مورد منازل مددجویان در سیل اخیر نیز خاطرنشان کرد: در بحث سیل در ۱۷ استان نزدیک به ۳۰ هزار واحد آسیب‌دیده داریم که تعمیرات ۱۸ هزار واحد آغاز شده و تا پایان مرداد و شهریورماه امسال به پایان خواهد رسید.

وی تاکید کرد: در ارتباط با ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده حدود ۱۲ هزار واحد است که از این تعداد حدود ۲ هزار واحد شهری و مابقی واحدهای مسکونی در روستاها است که در همین زمینه نیز فرایند کار آغاز شده و در ماه آینده با سرعت بیشتری فعالیت خود را ادامه خواهیم داد.

بازیان گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سه ماه برای تعمیرات و ۹ ماه برای احداث واحدهای مسکونی در نظر گرفته‌ایم و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال واحدهای مسکونی آماده و واگذار شوند.

منبع : خبرگزاری مهر