کد مطلب: 136620
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ورود نفوذی‌ها در کنار عملکرد نادرست و تصمیمات غلط اصلاح طلبان، مشکلات معیشتی و اقتصادی را رقم زده است.
 
به گزارش ایران خبر، آیت الله محمود رجبی عضو جامعه مدرسین در گفتگو با مهر در مورد سهم اصلاحات در کوچک شدن سفره مردم و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم گفت: کوچک شدن سفره مردم محصول تفکری است که اصلاح طلبان به آن معتقدند ولو ناخودآگاه در تصمیم سازی های آنها تأثیر بگذارد.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان به دلیل اینکه نگاه نادرستی که به غرب دارند، زمینه نفوذ جاسوسان را فراهم می‌کنند، تصریح کرد: نفوذی‌ها در برخی مواقع می‌توانند مدیریت فکری و تصمیم گیری دولت را بر هم بزنند و مسئولان را دچار خطای محاسباتی کنند؛ بنابراین ورود نفوذی‌ها در کنار عملکرد نادرست و تصمیمات غلط اصلاح طلبان، مشکلات معیشتی و اقتصادی رقم زده است.

عضو جامعه مدرسین با اشاره به اینکه برخی از اصلاح طلبان می‌خواهند وانمود کنند ما در دولت نقش اول را نداریم، اظهار داشت: نقش اساسی با اصلاح‌طلبان است و آقای جهانگیری در انتخابات اخیر گفت من اصلاح طلب هستم و به این مشی سیاسی خود نیز افتخار کرد و الان هم معاون اول رئیس جمهور هستند که در رأس تصمیم گیری ها قرار دارند.

آیت الله رجبی با بیان اینکه من فکر می‌کنم نه تنها الان بلکه بسیاری از معضلاتی که در مقاطع بعد از انقلاب داشتیم برخاسته تفکر اصلاح طلبان است، گفت: این تفکر هم ریشه در تفکر لیبرالیسم غربی دارد و تئوریسین‌های اصلاحات اعتقادشان این است که ما برای حل معضلات باید همان نظام لیبرالیسم غربی را پیاده کنیم و عملکرد مسئولان اصلاح طلب در گذشته و حال حاضر به خوبی این موضوع را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در دوران ریاست جمهوری اصلاحات شاهد بودیم سند برنامه ۵ ساله که تدوین شد صریحاً در آنجا آمد که یا باید به شرق یا به غرب وابسته باشیم، تصریح کرد: عملکرد اصلاح طلبان فعلی هم همین است؛ اهتمامی که به برجام و مذاکرات داشتند و فقط تلاش آنها در همین مسیر بود؛ بنابراین اعتقادی به اینکه با نیروهای درونی خودمان و فرهنگ دینی خودمان جامعه را به پیشرفت ببریم، نداشتند و برای آنها این روش معقول نبود و آنقدر برای برجام سرمایه‌گذاری کردند.

عضو جامعه مدرسین با اشاره به نظرات برخی از اعضای تیم اقتصادی دولت نیز اظهار داشت: موضع برخی از مسئولان اصلاح طلب این است که بازار آزاد داشته باشیم و بازار خودش قیمت را مشخص کند؛ این همان لیبرالیسم غربی است. در حوزه فرهنگی هم به همین صورت است و از اینکه برخورد با ناهنجاری‌ها صورت بگیرد، نگران هستند.

آیت الله رجبی ادامه داد: اگر موضع گیری آنها حتی ناخودآگاه هم باشد، دلیلش آن است که بنیان فکری در جریان اصلاحات، بنیان باطل و خرابی است، زیرا لیبرالیسم غربی نتوانست خود غرب را نجات بدهد و در اقصی نقاط جهان نیز مشکل ساز شده است و اگر اندک موفقیتی هست با چپاول ملت‌های دیگر و با ظلم و ستم به کشورهای دیگر و با نادیده گرفتن تمام حقوق انسانی است و هیچگاه بر اساس حقوق بشر و… پیشرفتی نداشتند و معضلات آنها بیشتر شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه اصلاح طلبان می‌خواهند با همان تئوری لیبرالیسم غربی کشور را اداره کنند، گفت: وقتی همان تئوری پیگیری می‌شود روشن است که جز زیان برای کشور چیزی نخواهند داشت. اصلاح طلبان اگر عِرق ملی هم دارند از این مسیر برگردند.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه هیچگاه در پیشرفت‌های بزرگ علمی از نیروهای اصلاح طلب نداشتیم، تصریح کرد: در طول تاریخ بعد از انقلاب در هر عرصه‌ای از جمله نظامی، علمی، هوافضا و نانو که پیشرفت داشتیم، این پیشرفت توسط نیروهای جوان انقلابی درون نظام به‌رغم تحریم‌های سنگین رخ داده است ولی از این نوع پیشرفت‌ها هیچ گاه در نیروهای اصلاح طلب نداشتیم؛ از این رو می‌توان گفت اقتدار سیاسی در جهان ماحصل تلاش نیروهای جوان و انقلابی است.

منبع : خبرگزاری مهر