کد مطلب: 136606
 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۹
گوگل قصد دارد ۱۰۰ هزار عدد از دستگاه‌های هوشمند خانگی خود را به افراد مبتلا به "فلج کامل" اهدا کند.
 
به گزارش ایران خبر، این غول فناوری اعلام کرده که در نظر دارد دستگاه‌های اسپیکر هوشمند کوچک خود را به افرادی ارسال کند که ناتوانی‌های فیزیکی دارند.

این اقدام در تلاش برای بهبود زندگی این افراد در خانه‌شان صورت گرفته است.

 "گاریسون رد"( Garrison Redd) سفیر بنیاد "کریستوفر و دانا ریو"(Christopher & Dana Reeve) که خود ۲۰ سال است قادر به راه رفتن نیست، اظهار کرد که این دستگاه‌ها می‌توانند در زندگی افرادی که حرکت آنها تنها وابسته به ویلچر است، تغییر بزرگی ایجاد کند.

وی در یک پست وبلاگی برای گوگل نوشت: زمانی‌که شما فلج کامل هستید، خانه شما از یک مکان آرامش‌بخش و امن به مکانی تبدیل می‌شود که یادآور ناتوانی شماست.

کلیدهای لامپ منازل و ترموستات‌ها عموما در ارتفاعی نصب می‌شوند که امکان لمس آن‌ها برای افراد ناتوان جسمی مشکل است.

"گاریسون رد" ادامه داد، اگر تلفن من از دستم به زمین بیفتد، قادر نخوام بود دوستان و اقوام خود را از حالم آگاه سازم.

ممکن است انجام این کارها ساده به نظر برسد ولی برای افراد مبتلا به فلج کامل، این‌ها مشکلات و کمبودهایی است که آن‌ها اغلب مواجه هستند.

بنا به گفته "رد" این دستگاه‌ها به کمک افراد ناتوان آمده تا بتوانند بر سختی‌های خود در زندگی و انجام کارهای روزمره در خانه غلبه کنند.

وی ادامه داد، اولین کاری که من انجام دادم این بود که دستگاه اسپیکر هوشمند کوچک را به ترموستات هوشمند "نست" متصل کردم  و با استفاده از  این دستیار صوتی این ترموستات را خاموش کردم. این کار در گرمای تابستان امسال خیلی مفید است.

همچنین این هاب هوشمند می‌تواند برای برقراری یک تماس هم به کمک فرد ناتوان بیاید./ایسنا

منبع : ایران آنلاین