کد مطلب: 136548
 
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۵
شهردار تهران ظهر امروز در نشست خبری آخرین‌ آمار مشارکت مردم در انتخابات شورایاری‌ها را تشریح کرد.
 
به گزارش ایران خبر، پیروز حناچی ظهر امروز در نشست خبری که به منظور تشریح آخرین اقدامات ستاد اجرایی شورایاری‌ها برگزار شد با بیان اینکه پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها برای اولین بار است که در کلانشهر تهران به صورت مکانیزه و الکترونیکی برگزار می‌شود گفت: البته تجربه انتخابات الکترونیکی در برخی از شهرستان‌ها وجود داشت اما به گستردگی تهران نبود و تلاش می‌کنیم این انتخابات را به بهترین شکل ممکن اجرایی کنیم.
وی با بیان اینکه بیش از 12 هزار نفر در این انتخابات ثبت نام کرده‌اند، گفت: بیش از 20 درصد ثبت نام کنندگان را بانوان تشکیل دادند و 50 درصد داوطلبان نیز زیر 40 سال سن داشتند و تلاش می‌کنیم تا در ساعات اول پس از اتمام رای گیری نتایج اولیه را اعلام کنیم و نتایج قطعی بعد از بررسی‌های نهایی اعلام می‌شود.
حناچی با بیان اینکه این انتخابات بزرگترین مانور انتخابات الکترونیک کشور است که با حدود 7000 صندوق رای در محلات عملیاتی می‌شود، گفت: انتخابات در 350 محله در حال برگزاری است و امیدواریم نتایج انتخابات تاثیر زیادی بر روی کیفیت زندگی مردم شهر تهران داشته باشد و حس تعلق به شهر را افزایش دهد.
شهردار تهران با بیان اینکه بیشترین مشارکت در منطقه 4 و در محله گلشن بوده است، گفت: همچنین در محله نعمت آباد در منطقه 19، شکوفه در منطقه 19، تهرانپارس غربی و محله خزانه بیشترین مشارکت‌ها ثبت شده است.
حناچی در مورد تخلفات نیز با بیان اینکه در این دوره به دلیل برگزاری انتخابات مکانیزه آرای باطله نداریم و تشابه اسمی نیز نداریم، بعضا تخلفات ممکن است در مورد تبلیغات خارج و در حوزه باشد.
منبع : خبرگزاری ايسنا