کد مطلب: 136539
 
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
شهردار تهران در پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها لحظاتی پیش در محله شهرآرا ستارخان رای خود را به صندوق انداخت.
 

به گزارش ایران خبر، پیروز حناچی لحظاتی پیش با حضور در حسینیه مکتب‌الصادق واقع در محله شهرآرا در ستارخان، رای خود را به صندوق انداخت.

حناچی سپس در جمع خبرنگاران گفت: پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها در 352 محله تهران و 3600 صندوق در حال برگزاریست، در این انتخابات بیش از 20 درصد ثبت نام کنندگان بانوان و 50 درصد را جوانان زیر 40 سال تشکیل داده اند.

وی ادامه داد: در این دوره تلاش بر این بوده که حضور کاندیداها از نیروهای کارشناسی به صورت حداکثری باشد و بیش از 12 هزار نفر به عنوان کاندیدا در این انتخابات شرکت کردند.

وی تاکید کرد: شورایاران در محلات امروز با انتخابات الکترونیک و در هر محله 9 نفر انتخاب خواهند شد و با برگزاری الکترونیکی این انتخابات آراء باطله نداریم و درصد خطا کاهش پیدا می‌کند. نتایج اولیه دو ساعت پس از پایان این انتخابات اعلام خواهد شد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که اگر شهردار نبودید به عنوان کاندیدای شورایاری محله در این انتخابات شرکت می‌کردید یا خیر؟ گفت: تا الان در این انتخابات رای نداده بودم و اگر شهردار هم نبودم با توجه به مشغله‌ها کاندید نمی‌شدم.

وی در خصوص تعیین تکلیف قانون انتخابات شورایاری‌ها نیز گفت: به استناد اصل 138 قانون اساسی نیازمند آئین‌نامه خاص شورایاری‌ها هستیم.

حناچی در خصوص مشارکت در این انتخابات نیز گفت: انشالله مشارکت توسط شهروندان در این انتخابات خوب خواهد بود.

منبع : خبرگزاری ايسنا