کد مطلب: 136166
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
سخنگوی نخست‌وزیر انگلیس تاکید کرد که تشدید تنش‌ها میان کشورهای غربی و ایران به نفع هیچکس نیست.
 
به گزارش ایران خبر، به نقل از شبکه الجزیره، پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه انگلیس قصد دارد سومین ناو جنگی خود را به خاورمیانه بفرستد، سخنگوی ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت: تشدید تنش‌ها میان کشورهای غربی و ایران به نفع هیچ‌کس نیست. ما این مسئله را بارها به ایرانی‌ها گفته‌ایم.
وزیر دفاع انگلیس هم با اعلام اینکه کشورش قصد دارد سومین ناو خود را به خلیج فارس بفرستد، گفت که این اقدام ارتباطی با موضوعات اخیر پیرامون ایران ندارد و لندن برای ادامه تامین امنیت کشتیرانی خود در منطقه دست به این کار زده است.
این کشور پیش از این نیز از اعزام ناو دوم خود به خاورمیانه خبر داده بود.
وزیر دفاع انگلیس همچنین اظهار داشت: این تحولات که از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بود به معنی تشدید موضع لندن در منطقه نیست و امری معمول به شمار می‌آید.
این در حالی است که نیروهای انگلیسی به تازگی در جبل‌الطارق یک نفتکش حامل نفت ایران را که ادعا می‌شود به مقصد سوریه در حرکت بوده است، توقیف کردند. مقامات انگلیس گفته‌اند که اگر ایران تضمین کند مقصد نفتکش سوریه نیست، آن را آزاد می‌کنند.
ایران توقیف این نفتکش را اقدامی غیر قانونی و مصداق دزدی دریایی دانسته است.
به گزارش ایران خبر، آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب روز سه‌شنبه فرمودند که تهران به زودی به دزدی دریایی انگلیس در توقیف نفتکش حامل نفت ایران پاسخ خواهد داد.
منبع : خبرگزاری ايسنا