کد مطلب: 136017
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵
مدیرعامل هما اعلام کرد: با انجام ۵۴ پرواز تا پایان روز گذشته ۱۵ درصد از عملیات پروازهای رفت حجاج به پایان رسید.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از صداوسیما، تورج دهقانی زنگنه افزود: ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با انجام ۲۷۶ ساعت پرواز و با کمترین تأخیر ممکن این عملیات را به انجام رساند؛ ضمن اینکه تا کنون ۲۴۷ هزار و ۱۶۷ کیلوگرم بار حجاج ارسال شده است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: با انجام ۵۴ پرواز تا پایان روز گذشته ۱۵ درصد از عملیات پروازهای رفت حجاج در سال ۹۸ به پایان رسید و تا کنون ۱۳ هزار و ۵۲۹ نفر از حجاج بیت الله الحرام به شهر مدینه منتقل شدند.

وی افزود: عملیات رفت از ۱۷ تیرماه در چهار فرودگاه حضرت امام خمینی (ره)، اهواز، زنجان و یزد آغاز شد و از ۱۹ ایستگاه پروازی به مدت ۳۳ روز ۸۶ هزار و ۵۵۰ نفر از حجاج به خانه خدا مشرف می‌شوند.

مدیرعامل ایران ایر یادآور شد: عملیات برگشت حجاج بیت الله الحرام از ۲۶ مرداد به مدت ۲۳ روز انجام می‌پذیرد و عملیات برگشت حجاج روز ۱۷ شهریور خاتمه می‌یابد.

دهقانی زنگنه در خصوص همکاری عربستان سعودی با ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و زوار گفت: خوشبختانه تاکنون گزارشی از رفتار نامناسب و سیاسی دولت عربستان با حجاج و همچنین خدمه پروازی به ما اعلام نشده و البته ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده با آمادگی کامل و در بالاترین سطح استاندارد پروازهای خود را به انجام برساند تا مانع بهانه تراشی فرودگاه‌های مقصد شود.

منبع : خبرگزاری مهر