عضو هیات رئیسه مجلس در گفتگو با ایران خبر:

نمایشگاه ها باعث رشد اقتصادی جامعه می شوند

کد مطلب: 135928
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایشگاه ها در رشد اقتصادی و تولید کشور تاثیرگذار هستند و در مجموع باعث رشد جامعه در همه ابعاد می شوند.
 
علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با خبرنگار ایران خبر، در آستانه برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در نمایشگاه بین المللی تهران اظهارداشت: نمایشگاه ها ویترینی است که در آن ظرفیت جامعه ازجمله در تولید، میزان توانمندی درحوزه های مختلف از جمله اقتصادی و کارآفرینی به نمایش در می آید.
وی تصریح کرد رویدادی مانند نمایشگاه زمینه های مبادلات در داخل و خارج از کشور را فراهم می کند و هر چه این نمایشگاه ها در کشور بیشتر برگزار شود به همین نسبت این دستاوردها بیشتر خواهد شد.
یوسف نژاد تصریح کرد افزایش تعداد نمایشگاه ها در داخل به طور حتم در رشد اقتصادی و تولید کشور تاثیرات مطلوبی برجا خواهد گذاشت از این رو بهتر است همواره شاهد برگزاری نمایشگاه های متعدد در کشور باشیم.
 این نماینده مجلس در عین حال گفت که در برگزاری این نمایشگاه ها باید به کیفیت نیز توجه کرد تا از دل نمایشگاه های کیفی و پرقدرت، رشد اقتصادی و رونق تولید مناسب بیرون آید.
وی افزود: در برگزاری نمایشگاه های کیفی و رشد تولید باید وزارتخانه های ذیربط بیشتر همکاری و حمایت کنند تا تولیدکنندگان و فعالان این حوزه زودتر به اهداف خود که همان رونق تولید است برسند.
یوسف نژاد در ادامه به برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید در سایر نقاط کشور پرداخت و گفت: نمایشگاه های یاد شده نباید فقط در تهران برگزار شود بلکه باید چنین رویدادهایی در شهرستان ها نیز برپا گردد.
وی تصریح کرد: برپایی نمایشگاه ها در همه حال خوب و مفید است زیرا این نمایشگاه ها در رشد اقتصاد و تولید کشور تاثیرات غیرقابل انکاری دارند.
نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید 27 تا 30 تیرماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
در این نمایشگاه 4 روزه ، فعالان بخش های مختلف لوازم خانگی، صنایع دریایی، نفت و گاز، پتروشیمی ، صنایع معدنی ( فلزی و غیرفلزی)، خودرو و قطعات و همچنین مخابرات  مشارکت دارند.