کد مطلب: 135709
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴
سامانه مهتا (مدیریت هوشمند توزیع اقلام اساسی) با حضور وزیر اقتصاد و جمعی از نمایندگان مجلس رونمایی شد.
 

به گزارش ایران خبر، مراسم روز جهانی تعاون و سالروز بیست و پنجمین سال تأسیس اتاق تعاون ایران امروز سه شنبه ۱۸ تیرماه در محل مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، علی ربیعی سخنگوی دولت، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران، الیاس حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و جمعی از فعالان اقتصادی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این مراسم از سامانه مدیریت هوشمند توزیع اقلام اساسی (مهتا) رونمایی شد.

این سامانه که توسط اتاق تعاون ایران طراحی شده است، با هدف اصلاح نظام توزیع عادلانه در نظام اقتصادی و شفاف سازی توزیع کالاها پیاده سازی شده است. امکان نظارت بر فرآیند توزیع کالا، حذف فساد و رانت در نظام توزیع و همچنین مدیریت توزیع کالا برای دهک‌های مختلف جامعه از جمله ویژگی‌های این سامانه است.

همچنین بر اساس مکانیزمی که برای سامانه مهتا طراحی شده، امکان مدیریت توزیع کالاها به شکل هوشمند و پیگیری لحظه‌ای میزان و نوع کالاها نیز وجود دارد.

همچنین در حاشیه این مراسم از سامانه جامع بانک اطلاعات بخش تعاون (باتا) رونمایی شد که در این سامانه اطلاعات منسجم و یکپارچه حوزه تعاون به صورت دسته بندی شده در اختیار فعالان این بخش قرار خواهد گرفت.

منبع : خبرگزاری مهر