کد مطلب: 135197
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور ایالات متحده، در اظهاراتی بسیار مهم و شگفت آور اعلام کرد که در جریان همکاری برخی شرکت های آمریکایی با غول فناوری چین است و مشکلی با این موضوع ندارد.
 
به گزارش ایران خبر، به نظر می رسد وضعیت هواوی  صرف نظر از تمام مشکلات پیچیده سیاسی و اقتصادی پیشین روندی رو به رشد دارد و قرار است شاهد برخی تغییرات به نفع این شرکت باشیم.

یکی از خبرهای عجیب امروز را می توان تایید خبر همکاری شرکت های آمریکایی با هواوی دانست خبری امیدوار کننده که می تواند روی سطح فروش محصولات هواوی در بازارهای جهانی نیز تاثیری مثبت داشته باشد. یکی از نقل قول های ترامپ در خصوص همکاری هواوی و شرکت های آمریکایی این نظر است: اینها شرکت های آمریکایی هستند که این محصولات را تولید می کنند. این پیچیده است ... بسیار علمی است. ما تنها تکنولوژی برتر هستیم. من توافق کرده ام که به آنها اجازه ادامه فروش محصولات را بدهم ... این چیزها آسان نیست ... شرکت های ما بسیار ناراحت بودند، اما ما به آنها اجازه می دهیم. بنابراین اگر این مسئله شامل امنیت ملی نیست، ما به آنها اجازه می دهیم که به فروش خود ادامه دهند.

ظاهرا رئیس جمهور ایالات متحده در نهایت موفق به درک کامل وضعیت و عمق اهمیت ادامه همکاری بین چین و ایالات متحده، به خصوص در مورد اختراعات تکنولوژیک و فناوری ها شده است. با این حال، ترامپ اشاره کرده که بحث های بیشتری در مورد توافق تجاری با هواوی وجود خواهد داشت که پس از تعطیلات و احتمالا تا سه شنبه هفته جاری واضح تر می شود.

این اظهارات در جریان اجلاس سران مطرح شده است و حتی اشاراتی به برند چینی "زد تی ای" و محرومیت های این برند نیز شده است. این برند چینی مدتی پیش به خاطر همکاری با ایران و کره شمالی مورد هجمه و جریمه قرار گرفته بود./انتخاب

منبع : ایران آنلاین