کد مطلب: 134733
 
تاریخ انتشار : جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹
رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به اینکه کسی در این حمله کشته نشده گفت: این موضوع که حادثه تلفات جانی نداشته بسیار مهم است.
 
به گزارش ایران خبر، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جمع خبرنگاران گفت که شاید ایران در ساقط کردن پهپاد آمریکایی اشتباه کرده باشد.ترامپ گفت: "برای من سخت است که باور کنم این اتفاق عمدا رخ داده است."
او افزود: "من احساس می‌کنم این اشتباه توسط فردی رخ داده که نباید این اشتباه را انجام می‌داد."
رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به اینکه کسی در این حمله کشته نشده گفت: این موضوع که حادثه تلفات جانی نداشته بسیار مهم است.
این در حالی است که دقایقی قبل‌تر، او در پاسخ به این سئوال که آیا برای تلافی سقوط پهپاد به ایران حمله می‌کنید؟ گفت: "به زودی متوجه خواهید شد."
رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین ساعتی قبل‌تر در توئیتی نوشته بود: "ایران اشتباه بسیار بزرگی مرتکب شد."
واکنش رئیس‌جمهور آمریکا در حالی بیان شده که ساعتی زودتر، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، هرگونه حمله به ایران را "فاجعه‌ای برای خاورمیانه" توصیف کرد.
محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، در توییتر، آمریکا را به دروغ‌گویی متهم کرد و نوشت که تهران مساله را در سازمان ملل متحد مطرح خواهد کرد.
ظریف در توییتر نوشت: "آمریکا علیه کشور ما به تروریسم اقتصادی روی آورده، و علیه ما دست به عملیات مخفی می‌زند و حالا به خاک ما تجاوز کرده. ما به دنبال جنگ نیستیم اما با تعصب از زمین و آسمان و دریایمان محافظت می‌کنیم."
او نوشته که ایران در سازمان ملل نشان خواهد داد که آمریکا "دروغ" می‌گوید.
وزیر خارجه ایران همچنین تصاویری منتشر کرده که بر اساس گفته او، محل حمله به پهپاد آمریکایی است. او حتی مختصات جغرافیایی این محل را نیز در توییترش منتشر کرده است.
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در پی بالا گرفتن تنش از دو طرف خواست تا از "تشدید تخاصم" خودداری کنند./ بی بی سی
 
 
منبع : ایران آنلاین