کد مطلب: 134542
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۹
عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه مشکلات فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدیریت آقای رحمانی ربطی ندارد، گفت: نباید مشکلات فعلی را به نام آقای رحمانی نوشت. وزیر برای کار کردن شب و روز نمی شناسد.
 
به گزارش ایران خبر، محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایران خبر با اشاره به عملکرد رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: وزیر صمت فردی است که سوابق خوب و قوی دارد. وی سه دوره نماینده مجلس بوده و ریاست کمیسیون صنایع و معادن مجلس را هم بر عهده داشت.

وی با بیان اینکه اینجانب بر توانمندی وزیر صمت واقف هستم، اظهار داشت: زمانی که آقای رحمانی در دوره وزارت نعمت زاده بعنوان قائم مقام وزیر صمت در بخش تولید فعالیت می کرد، بسیار خوب ایفای نقش کرد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: بد شانسی که وزیر صمت آورد این بود که در دوره مسئولیتش در وزارتخانه، شاهد برخی تحولات بین المللی بودیم. از جمله اینکه آمریکا از برجام خارج شد و بد عهدی کرد.

بیگلری با بیان اینکه اقدام آمریکا باعث افزایش چهار تا پنچ برابری ارز در کشور شد، تصریح کرد: این اقدام باعث جلوگیری از واردات شد و به تبع آن افزایش قیمت ها روی داد. همچنین کارخانجات ما برای مواد اولیه با مشکل مواجه شدند.

وی گفت: در دوره وزارت آقای رحمانی این چالش ها بوجود آمد. بنابراین نباید مشکلات و چالش های امروز بخش صنعت و تولید را به نام وزیر فعلی صنعت بنویسیم. چرا که این مشکلات به مدیریت وی ارتباطی ندارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: درست است که مشکلات وجود دارد اما برخی از مشکلات ناشی از تحولات بین المللی است.

وی با اشاره به وارداتی بودن قطعات خودروسازی، تصریح کرد: افزایش قیمت ارز، باعث افزایش قیمت قطعات وارداتی و به تبع آن افزایش قیمت خودرو شد. این گرانی ها را نباید به اسم وزیر صنعت نوشت.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی مقصر اصلی افزایش قیمت اجناس و کالاها در بازار را تعزیرات حکومتی دانست و افزود: تعزیرات حکومتی شهرستانها و استانها  متاسفانه کنترل درستی بر قیمت ها ندارند. چرا که در مغازه های مختلف یک کالا با یک برند، با قیمت متفاوت و مختلف فروخته می شود.

بیگلری گفت: اگر آقای رحمانی در شرایطی مثل 2 یا سه سال پیش وزیر می شد، بسیار موفق تر عمل می کرد.

وی با بیان اینکه بخش بازرگانی باید از وزارت صمت جدا شود، گفت: در صورت تفکیک این وزارتخانه ها، آنها می توانند موفق تر عمل کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در دوره مجلس نهم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بوده که ریاست کمیسیون با آقای رحمانی بود، گفت: اشرافیت وزیر صمت در بخش معدن هم خوب و کامل است.

بیگلری گفت: اگر امروز در بخش معدن مشکلی وجود دارد به مرور زمان و با توانمندی وزیر رفع خواهد شد.

وی با بیان اینکه اینجانب رحمانی را وزیری آینده دار می دانم، افزود: اگر از این شرایط سخت و بحرانی که بخشی از آن ناشی از تحریمهای ظالمانه است، عبور کنیم، وزیر صمت  بهتر می تواند کار کند.

نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی وزیر صمت را شخصی، با وجدان، سالم، دلسوز و فعال دانست و اظهار داشت: وزیر صمت شخصا برای حل مشکل خودرو وارد شد و برنامه ارائه کرد.

بیگلری گفت: وزیر صمت برای کار کردن شب و روز نمی شناسد.