کد مطلب: 134520
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۵
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی کشفیات مواد مخدر در مرزها گفت: در سال رونق تولید، مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا در دستور کار مرزبانی است.
 

به گزارش ایران خبر، سردار قاسم رضایی در مراسم تکریم و معارفه جانشین فرماندهی مرزبانی ناجا گفت: علیرغم نقشه‌های شوم دشمنان بحمدالله نیروی انتظامی با عملکرد مطلوب خود در شهرها، جاده‌ها و مرزها فتنه‌های آنان را خنثی کرده است که باید به این موضوع افتخار کنیم. نیروی انتظامی سازمانی بزرگ با دو مأموریت پلیسی، نظامی و دفاعی در مرزها است که نقش مهمی را در تأمین امنیت ملی، فراملی و دیپلماسی ایفا می‌کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به پیشرفت مرزبانی طی دهه‌های گذشته گفت: تمامی پیشرفت‌ها نشأت گرفته از اعتماد همه دستگاه دولتی در راستای پشتیبانی از مرزبانی است. اقدامات صورت گرفته توسط نیروی انتظامی باعث اعتماد بیشتر دولت، مجلس و ستاد کل شده و به واسطه آن، حجت الاسلام حسن روحانی - رئیس جمهوری - نیز دستورهای ویژه‌ای برای جبران نیازمندی‌های مرزبانی صادر کرده است.

رضایی با اشاره به کاهش آسیب‌پذیری و آمادگی عملیاتی مرزبانان اظهارکرد: روابط دیپلماسی یکی از ابرازهای مهم مرزبانی است که علاوه بر تأمین امنیت مرزها، منجر به روابط حسنه بین ایران و کشورهای همسایه می‌شود.

وی ارتقای معیشت مرزبانان را در ارتقای توان رزمی مرزبانان مؤثر دانست و تاکید کرد: تأمین منازل سازمانی مرزبانان در مرزها به وضعیت معیشتی آن‌ها کمک می‌کند و این موضوع یک استثنا برای انجام هر چه بهتر وظایف دفاع از کشور تلقی می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های عالی و همتاپروری گفت: مرزبانی برای جهش نیازمند برگزاری این قبیل دوره هاست. فرماندهان و مدیران با گذراندن دوره‌های طرح‌ریزی، برآوردهای اطلاعاتی و عملیاتی بر مرزها اشراف پیدا می‌کنند.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به کشفیات مواد مخدر در مرزها اظهارکرد: آمارها نشان می‌دهد که نسبت به سال گذشته، ۱۵ درصد افزایش کشفیات مواد مخدر در مرزها را داشته ایم و این امر نشان دهنده مأموریت حساس و مهم مرزبانی در نیروی انتظامی است.

رضایی با اشاره به اهمیت برنامه‌ریزی‌های هدفمند گفت: در سال رونق تولید، مقابله و مبارزه جدی با قاچاق کالا که مخل رونق تولید است در دستور کار مرزبانی قرار گرفته و در این خصوص هدف گذاری‌های لازم هم انجام شده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا