کد مطلب: 134370
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان نمی‌تواند دلیلی برای درگیری با ایران باشد/ این حادثه نباید زمینه جنگ با ایران شود، جنگی که برای ایران، آمریکا، منطقه و جهان یک فاجعه است/ کنگره هیچ مجوزی برای حمله به ایران صادر نکرده
 
به گزارش ایران خبر، برنی سندرز، سناتور دموکرات آمریکایی خطاب به دونالد ترامپ درباره اینکه حمله به نفتکش‌ها در دریای عمان نمی‌تواند دلیلی برای درگیری با ایران باشد هشدار داد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «برنی سندرز»، سناتور دموکرات آمریکایی و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در بیانیه ای ترامپ را از اینکه حمله به دو نفتکش در دریای عمان را بهانه‌ای برای حمله به ایران قرار دهد بر حذر داشت.

تصمیم یکجانبه برای حمله به ایران مغایر قانون اساسی آمریکا

سندرز اظهار داشت: این حادثه نباید زمینه جنگ با ایران شود، جنگی که برای ایران، آمریکا، منطقه و جهان یک فاجعه است. ترامپ باید به یاد داشته باشد کنگره هیچ مجوزی برای حمله به ایران صادر نکرده است. تصمیم یکجانبه برای حمله به ایران غیر قانونی و مغایر قانون اساسی آمریکا است.

وی همچنین افزود: حمله صورت گرفته به نفتکش‌ها غیر قابل قبول است و این حادثه باید به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد. اکنون زمان آن است که کشورهای منطقه را گرد هم آوریم تا برای تنش رو به افزایش در منطقه راه حلی پیدا کنیم.

به گزارش مهر، روز پنجشنبه دو نفتکش در دریای عمان دچار انفجار و آتش‌سوزی شدند. آمریکا بلافاصله پس از این حادثه علیرغم عدم وجود دلایل مستند ایران را مقصر دانست.

منبع : ایران آنلاین