کد مطلب: 134294
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۹
فرماندار و رئیس شورای هماهنگی ستادمدیریت بحران شهرستان جاسک گفت: هر ۲۳ خدمه کشتی با پرچم جزایر مارشال که صبح امروز دچار حریق شده بودند توسط امداد و نجات جاسک نجات یافته و در این شهرستان در سلامتی کامل به سر می‌برند.
 

به گزارش ایران خبر، محمد رادمهر در خصوص نفرات نجات یافته کشتی دچار حریق صبح امروز در دریای عمان و ۲۸ مایلی جاسک خاطرنشان کرد: خدمه‌های کشتی که از الرویس قطر محموله نفت بنزین داشته و با پرچم جزایر مارشال دچار حریق شده بود، توسط امداد نجات دریایی جاسک نجات پیدا کردند.

رادمهر افزود: این ۲۳ نفر خدمه نجات یافته در سلامت کامل بسر می‌برند.

فرماندار جاسک بیان کرد: ساعات ٨: ٥٠ و٩: ٥٠ دو فروند کشتی در دریای عمان دچار حادثه شدند که با هماهنگی مرکز امداد نجات دریایی بندر جاسک تعداد ٢٣ نفر خدمه که یازده نفر روسی و یازده نفر فلیپینی و یک نفر گرجستانی از آب گرفته شدند و توسط شناور ناجی ایرانی به بندر جاسک منتقل شدند که یک مورد از آنها خانم است.

وی افزود: اولین شناور ساعت ۸ و ۵۰ دقیقه صبح امروز ۲۳ خرداد در فاصله ۲۸ مایلی جاسک دچار حادثه شد.

فرماندار جاسک با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران شهرستان جاسک آمادگی هرنوع همکاری را دارد، تشریح کرد: این کشتی با پرچم جزایر مارشال با محموله نفت و بنزین طبق اظهارات کاپیتان از مبدا بندر الرویس کشور قطر به سمت تایوان در حرکت بود که از میانه کشتی دچار حریق شده که در حال حاضر نفرات کشتی در سلامتی کامل به سرمی برند.

به گزارش ایران خبر، کشتی دومی از یکی از جزایر عربستان متانول بارگیری کرده بود که با پرچم پاناما به مقصد سنگاپور در حرکت بوده و در ساعت ٩: ٥٠ در ۲۸ مایلی آب‌های آزاد دوچار حریق شده است ون فرات آن توسط کشتی هلندی که در محدوده بود نجات داده شده‌اند.

منبع : خبرگزاری ايسنا