کد مطلب: 133898
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا اعلام کرد که حدود ۶۰ درصد از مسافران شمال کشور به شهرهای خود بازنگشته‌اند.
 
به گزارش ایران خبر، سردار سید کمال هادیانفر در گفت وگو با ایسنا درباره وضعیت تردد در جاده‌های شمالی کشور اظهارکرد: موج بازگشت از شهرهای شمالی از عصر دیروز آغاز شده است و از صبح امروز به اوج خود رسیده. در این شرایط پلیس راهور اقدام به اعمال محدودیت تردد در دو جاده چالوس و هراز کرده و از صبح امروز تردد در این دو محور تنها از مسیر شمال به جنوب ممکن است.

وی با بیان اینکه یک طرفه بودن این دو مسیر تا اطلاع ثانوی ادامه دارد،گفت: تا عادی شدن شرایط و تا زمانی که نیاز به تردد سوخت‌رسان‌ها و ترددهای محلی نباشد تردد در چالوس و هزار یکطرفه است اما در محورهای رشت - قزوین و فیروزکوه تردد دو طرفه انجام می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به آمار تردد شمارها در جاده‌های کشور اظهارکرد: بر اساس آمارهای ثبت شده از تردد شمارها تا ظهر امروز حدود ۶۰ درصد از مسافران شمال، هنوز در شمال هستند و به شهرهای خود بازنگشته‌اند که پیش بینی می‌شود این افراد طی فردا و پس فردا به شهرهای خود بازگردند.

هادیانفر با بیان اینکه ۵۴ درصد بار ترافیک شمال از جاده چالوس و ۳۶ درصد آن از جاده هزار است، گفت: با توجه به ترافیک پرحجم در جاده‌ها رانندگان باید توجه کنند که از شانه خاکی و مسیرهای فرعی تردد نکنند همچنین توصیه پلیس این است که بازگشت خود را به فردا و پس فردا موکول کنند و قبل از حرکت حتماً از طریق تماس با شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ از وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها با خبر شوند.

منبع : خبرگزاری ايسنا