کد مطلب: 133756
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۰
اصفهان - دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان گفت: حادثه تصادف پورشه در اصفهان ناشی از کورس خودرویی نبود و متهم به اتهام قتل غیرعمد بازداشت شده است.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، علی اصفهانی اظهار داشت: نتایج اولیه تحقیقات مقدماتی پرونده تصادف پورشه در اصفهان با آنچه در فضای مجازی منتشر شده متفاوت است.

وی افزود: در این حادثه جوان مذکر حدوداً ۲۳ ساله راننده خودروی پورشه با اطلاع از اجرای طرح برخورد با هنجارشکنان خیابانی در محل مشغول دور دور و تاب خوردن بوده و پس از اخطار پلیس مبنی بر ایست اقدام به فرار کرده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان تاکید کرد: وی پس از عبور از مانع کاهش سرعت، کنترل رانندگی را از دست داده، با انحراف به چند خودرو پارک شده در حاشیه خیابان برخورد کرده و این حادثه تلخ رقم خورده است، بر این اساس این واقعه ناشی از کورس خودرویی نبوده است.

وی با انتقاد از برخی اظهارنظرهای غیرکارشناسی در این خصوص تصریح کرد: متأسفانه برخی تحت تأثیر جوسازی‌ها و اخبار خلاف واقع منتشره در فضای مجازی قرار گرفته و اقدام به تحلیل و یا اظهارنظر می‌نمایند که این امر هر چند تأثیری در سیر رسیدگی قضائی پرونده ندارد، اما تأثیر منفی افکار عمومی را به دنبال دارد که صحیح نیست.

متهم به اتهام قتل غیرعمد دستگیر شده است

اصفهانی بیان داشت: متهم این پرونده فعلاً به اتهام قتل غیرعمدی ناشی از بی احتیاطی در امر رانندگی با وصف فرار و نداشتن گواهینامه و تخطی از سرعت مقرر با قرار قانونی بازداشت و روانه زندان و ممنوع‌الخروج شده و تحقیقات تکمیلی در این خصوص در حال انجام است و با تکمیل تحقیقات و صدور قرار نهایی اطلاع رسانی انجام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب اصفهان در ادامه در خصوص برخورد قضائی با افرادی که با این گونه حرکات غیرمتعارف باعث اخلال در نظم و آسایش عمومی و ایجاد مزاحمت برای مردم می‌شوند نیز گفت: بر اساس ماده ۶۱۸ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۷۵ که اشعار می‌دارد مجازات کسی که «با هیاهو و جنجال یا حرکات غیرمتعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش و آرامش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار بازدارد» سه ماه تا یک سال حبس و تا ۷۴ ضربه شلاق خواهد بود، کسانی که اینگونه حرکات غیرمتعارف با اتومبیل را در معابر عمومی انجام دهند یکی از مصادیق این ماده قانونی خواهند بود و مجازات یاد شده در خصوص آنها قابل اعمال است.

اصفهانی از اندیشمندان و صاحب نظران حوزه مطالعات اجتماعی خواست در خصوص ریشه و علت‌یابی علل و عوامل اصلی بروز اینگونه ناهنجاریهای اجتماعی در جامعه و راهکارهای مؤثر پیشگیری از آن از نگاه علمی و کارشناسی، اظهارنظر کنند.

منبع : خبرگزاری مهر