کد مطلب: 133742
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۰
مدیر دفتر نظارت بر فروش انرژی و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: صورت‌حساب برق مشترکین پرمصرف خانگی از ابتدای خردادماه سال جاری، به صورت ماهیانه و میان دوره‌ای صادر می شود.
 

به گزارش ایران خبر، به نقل از وزارت نیرو، سیدکمال غیاثیان گفت: با هدف تهیه بانک اطلاعاتی از مشترکین خانگی پر مصرف، اطلاع رسانی به آنها و نظارت بر نحوه اصلاح و رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی برق از سوی آنها، قرائت، صدور و توزیع صورت‌حساب برق مشترکین پرمصرف خانگی در ماه‌های خرداد، تیر، مرداد و شهریور به صورت ماهیانه بر اساس مصارف واقعی محاسبه و به صورت قطعی صادر می‌شود.

وی مصرف ماهیانه مشترکین پرمصرف خانگی را در ماه‌های خرداد، تیر، مرداد و شهریور ۳۰۰ کیلووات ساعت و در سایر ماه‌های سال ۲۰۰ کیلووات ساعت اعلام کرد و افزود: مصارف میان دوره این گروه از مشترکین در سایر ماه‌های سال (خارج از دوره قرائت) نیز بر اساس مصرف دوره مشابه سال قبل برآورد و صورت‌حساب میان دوره با توجه به مصرف برآورد شده و با شرط اینکه مبلغ برآوردی مساوی و یا کمتر از ۵۰ درصد مبلغ دوره قبل مشترک باشد، محاسبه و صادر می‌شود.

مدیر دفتر نظارت بر فروش انرژی و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق استان تهران تصریح کرد: صورت حساب قطعی این قبیل اشتراک ها که برای آنان صورت حساب میان دوره‌ای صادر شده است، پس از قرائت مصرف واقعی، در پایان دوره قرائت دو ماهه محاسبه و صادر می‌شود.

وی در پایان ضمن دعوت از تمامی مشترکین تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به رعایت الگوی صحیح مصرف انرژی، تأکید کرد کارشناسان معاونت خدمات مشترکین این شرکت در حوزه ستادی و مناطق آماده پاسخ گویی به سوالات احتمالی مشترکین و مصرف کنندگان برق در خصوص راهکارهای بهبود مصرف انرژی و تشریح چگونگی محاسبه بهای قبض مصرفی مشترکین هستند.

منبع : خبرگزاری مهر