کد مطلب: 133645
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: با تخلفات حادثه ساز را در این ایام با جدیت برخورد می‌کنیم تا جاده‌ها برای سفر مسافران امن شود
 
به گزارش ایران خبر،  سردار سید کمال هادیان‌فر، صبح یکشنبه در نشست خبری با موضوع تمهیدات پلیس راهور برای بزرگداشت سی امین سالگرد رحلت حضرت امام (ره)، سفرهای پایان ماه مبارک رمضان و…، که در مرکز فرماندهی پلیس راهور ناجا برگزار شد، اظهار کرد: ما در نوروز امسال از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین شرایط جوی ناپایداری داشتیم و به رغم تلاش‌هایی که در جاده‌ها انجام شد متأسفانه پدیده واژگونی را همچنان در تصادفات داشتیم که در پیک سفرهای نوروزی ۴۹ درصد افزایش پیدا کرد.

وی افزود: سیل بیش از ۱۴ هزار جاده‌ها را تخریب کرد و ۱۷ و ۶ دهم درصد کاهش جان باختگان را بر اساس اعلام پزشکی قانونی داشتیم.

هادیان فر گفت: ۱۶۰ نفر کاهش فوتی یا ۱۱.۶ درصد در فروردین ۹۸ کاهش جان باخته داشتیم و ۱۴.۳ درصد در دو ماه اخیر کاهش فوتی داشتیم.

وی ادامه داد: هزار و ۹۹۹ نفر کاهش مصدومین در تصادفات داشتیم و بر اساس گزارشات هنوز همان ۴ عامل اصلی را در تصادفات داریم.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: سرعت غیرمجاز، سبقت، عدم توجه به جلو خستگی و خواب آلودگی همان ۴ عامل اصلی تصادفات است.

سردار هادیانفر افزود: ۶۴ درصد از تصادفات در حریم ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد که جز مشکلات جدی ما است و با وزارت راه برای ایجاد نور کافی و تابلوهای هشداردهنده صحبت‌هایی کردیم.

وی گفت: ۲۷ هزار و ۴۰۹ نیرو در قالب ۵ هزار ۷۹۵ تیم خودرویی، موتوری و پیاده مأموریت‌های برگزاری نماز عید فطر و مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام (ره) برگزار می‌شود.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: ۷ هزار و ۴۵۰ اتوبوس که تجهیز به ناوگان کنترلی هستند در مراسم سی امین سالگرد ارتحال امام (ره) حضور دارند.

هادیان فر تاکید کرد: ۳۲۱۲ نفر از نیروهای پلیس راه در قالب ۱۶۰۰ تیم عملیاتی مسئولیت اسکورت ۷ ۴۵۰ هزار نفر را بر عهده دارند.

وی ادامه داد: ۵۰۰ تیم پیاده و ۶۰۰ تیم خودرویی در راهور تهران آماده باش هستند و کار نظارت را انجام می‌دهند.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: ۵۲ تیم نظارتی پلیس راهور تمامی این مأموریت‌ها را نظارت می‌کنند که به صورت محسوس و نامحسوس فعالیت دارند.

سردار هادیان فر ادامه داد: در مجموعه طرح ترافیکی عید سعید فطر با ۱۷ هزار و ۹۰۹ نفر نیرو در قالب ۳ هزار و ۳۹۵ سیم خودرویی، موتوری و پاس پیاده پوشش برای نماز عید فطر را داریم.

وی گفت: مسیر قم به تهران از پل فرودگاه امام از ساعت ۱۳ تا ۲۴ سه شنبه ۱۴ محدودیت دسترسی دارند ولی مسیر تهران به قم باز است.

رئیس پلیس راهور ناجا بیان کرد: پارکینگ‌ها در اپلیکیشن‌های «نشان» و «بلد» جایگزین شده و مدیران کاروان‌ها می‌توانند از این اپلیکیشن‌ها برای سفر راحت‌تری استفاده کنند.

سردار هادیان فر خاطرنشان کرد: بازرسان نامحسوس پلیس در اتوبوس‌ها حضور دارند و عملکرد رانندگان را رصد می‌کنند و مسافران می‌توانند تخلف آنها را از طریق سامانه‌های ۱۲۰ و ۱۱۰ پلیس راه اعلام کنند تا در اولین پلیس راه جاده‌ای با راننده خاطی برخورد شود./مهر

منبع : ایران آنلاین