کد مطلب: 133485
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
شانزده نفر در بنگلادش به قتل یک نوجوان و زنده زنده سوزاندن او متهم شده‌اند.
 
آزار جنسی

ششم آوریل امسال یک روز پس از آن که نصرت‌جهان رفیع، ۱۹ ساله، گزارش داد مورد آزار جنسی قرار گرفته، متهمان، بالای بام مدرسه اسلامی روی او نفت چراغ ریختند و او را به آتش کشیدند.

سراج الدوله، مدیر این مدرسه جزو افرادی است که متهم شده است.

پلیس می‌گوید مدیر مدرسه دستور قتل این دختر را از زندان صادر کرده بود. نصرت‌جهان پیشتر تحت فشار قرار گرفته بود تا اتهام‌های وارده به سراج‌الدوله را رد کند.

پلیس گفته است مدیر مدرسه به صدور فرمان قتل اعتراف کرده است.

بنگلادش

پرونده نصرت جهان با واکنش‌های گسترده‌ای در بنگلادش مواجه بوده و باعث تظاهرات وسیعی در این کشور شده است.

تظاهرکنندگان به آسیب‌پذیری قربانیان آزار جنسی اشاره کرده و خواهان اقدام دولت شده‌اند.

خانم رفیع، اواخر ماه مارس علیه سراج‌الدوله شکایتی مطرح کرد که باعث بازداشت او شد. او ششم آوریل برای شرکت در امتحانات نهایی به مدرسه رفت و ظاهرا به نحوی به پشت بام مدرسه برده شده و گروهی که برقع پوشیده بودند او را به آتش کشیدند.

پلیس می‌گوید این افراد می‌خواستند طوری وانمود کنند که نصرت جهان خودکشی کرده اما او که دچار سوختگی ۸۰ درصدی شده بود توانست قبل از مرگش در دهم آوریل پلیس را در جریان بگذارد.

دادگاهی در فنی، ۱۶۰ کیلومتری داکا، پایتخت بنگلادش شانزده نفر را رسما به دست داشتن در این قتل متهم کرده است. دو دانش‌آموز و دو سیاستمدار محلی از حزب عوامی لیگ هم در میان متهمان هستند.

بازپرسان پرونده خواهان صدور حکم اعدام برای همه متهمان شده‌اند.

شیخ حسینه، نخست‌وزیر بنگلادش گفته است همه عواملی که در این قتل دست داشتند، مجازات خواهند شد.

چه اتفاقی برای نصرت افتاد؟

۲۷ مارس امسال، نصرت ۱۹ ساله به اتاق مدیر فراخوانده شد و مدیر بارها به طرز "نامناسبی" ابا او رفتار کرده  اما نصرت موفق به فرار شد. او و خانواده‌اش همان روز به پاسگاه پلیس رفتند و موضوع را مطرح کردند. در پاسگاه، مامور پلیس از اظهارات او فیلمبرداری کرد.

او در این ویدیو به طرز آشکاری پریشان‌حال است و سعی می‌کند صورتش را با دستانش بپوشاند. این مامور پلیس به او می‌گوید "موصوع مهمی نیست" و از او می‌خواهد دستانش را از روی صورتش بردارد.

این مامور پلیس نیز اکنون به اتهام ضبط غیر قانونی اظهارات نصرت و انتشار آن در اینترنت تحت پیگرد قضایی است.

به گفته پلیس، همکاران سراج الدوله در زندان با او ملاقات کردند و مدیر مدرسه به آنها گفت با ارعاب خانواده نصرت، آنها را وادار کنند شکایت‌شان را پس بگیرند.

طبق گزارش‌ها، وقتی این طرح آنها شکست خورد، مدیر مدرسه به آنها گفت اگر لازم باشد، نصرت را به قتل برسانند.

پلیس گفته برنامه‌ریزی دقیقی برای این قتل صورت گرفته است. به گفته پلیس، افراد دخیل در این طرح، به دقت برای همه کارها برنامه ریخته بودند از خرید بنزین تا خرید برقع و دستکش.

برخی از افراد در برابر مدرسه ایستادند تا مطمئن شوند فقط دانش‌آموزان وارد مدرسه شوند.

طبق اظهارات نصرت به پلیس، یک دانش‌آموز دختر مدرسه او را گول زده و به پشت بام برده است. ظاهرا به او گفته شده بوده که یکی از دوستانش در پشت بام در حال کتک خوردن است.

پلیس گفته در پشت بام از نصرت خواسته شد تا شکایت خود را پس بگیرد، وقتی او امتناع کرد دهانش را بستند روی او نفت چراغ ریختند و زنده زنده سوزاندند.

در آمبولانس، نصرت چون فکر می‌کرد جان سالم به در نمی‌برد، روی موبایل برادرش اظهاراتش را ثبت کرد و برخی عوامل حمله را شناسایی کرد./بی بی سی

 

منبع : ایران آنلاین