کد مطلب: 133309
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در خصوص اینکه گفته شده است عصر امروز تهرانی‌ها شاهد وزش باد شدید و وقوع طوفان خواهند بود، گفت: هشدار مدیریت بحران استانداری تهران مبنی بر احتمال وقوع طوفان شدید در عصر امروز به دست ما رسیده است اما بدانید که در خصوص طوفان روز گذشته هواشناسی هشدار جدی‌ اعلام نکرده بود و درباره هشدار طوفان سنگین در بعدازظهر امروز موضوع از سوی استانداری اعلام شده است.
 
به گزارش ایران خبر، اصغر عطایی  با بیان اینکه به دنبال اعلام این موضوع تمامی مناطق 22گانه شهرداری تهران در آمادگی کامل به سر می‌برند، گفت: در این ایام با توجه به تجربیات سال‌های گذشته وقوع بارش‌های رگباری و طوفان قابل پیش‌بینی است. به همین دلیل پیش‌بینی‌های لازم در سطح مناطق انجام شده است.
 
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با تأکید بر این نکته که مناطق از طریق مکاتبات همگی در آمادگی کامل به سر می‌برند، تصریح کرد: ستاد بحران و سامانه 137 مناطق و نواحی، با استفاده از تجهیزات فنی و موتوری این آمادگی را دارند که در صورت سقوط درخت یا اشیاء  بلافاصله برای رفع خطر اقدام کنند. همچنین آتش‌نشانی تمامی مناطق نیز در آمادگی کامل به سر می برند.
 
عطایی با اشاره به حوادث روز گذشته به دنبال وقوع طوفان با سرعت 80 کیلومتر در تهران اضافه کرد: تعداد زیادی شاخه روز گذشته شکسته شد، اما هیچ‌گونه آسیب یا تلفات جانی اعلام نشده است و نیروهای شهرداری بلافاصله نسبت به رفع خطر اقدام کردند. همین‌طور هیچ خودرویی به صورت جدی در طوفان شب گذشته آسیب ندید و تنها یک خودرو در منطقه یک دچار آسیب جزئی شده بود. 
 
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران با تأکید بر رصد پایتخت به دنبال هشدار وقوع طوفان، تصریح کرد: تمام نیروهای صف و ستاد شهرداری تهران برای مقابله با طوفان در آمادگی به سر می‌برند./فارس 
منبع : ایران آنلاین