کد مطلب: 133186
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۱
آیین متمرکز کلنگ زنی ساخت و تعمیر ۲۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده در قالب طرح "جهاد همبستگی ملی" به مناسبت سوم خرداد با حضور سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین و جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری وزیر کشور در روستای تازه آباد شهرستان آق قلا برگزار شد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار غلامحسین غیب پرور در این مراسم گفت: بسیج و سپاه در سراسر کشور ساخت ۲۰ هزار منزل مسکونی را پذیرفته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: با تعامل صورت گرفته با وزارت کشور و بنیاد مسکن مقرر شده کسری هزینه‌ها در ساخت و ساز را ما به کمکشان بیاییم.

وی گفت: برآورد کردیم با گسیل نیروهای جهادی متخصص به مناطق سیل زده آنچه که مربوط به ماست ظرف چهار تا شش ماه انجام پذیرد است.

غیب پرور بیان کرد: اولویت ما در ساخت، مناطق روستایی و بویژه خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد بوده زیرا میزان غم و سختی آنها مضاعف است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور نیز در این مراسم گفت: دستگاه‌های مختلف مانند بنیاد مسکن، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و ... طبق تعهدات خود پای کار هستند و امروز ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی توسط بسیج مستضعفین آغاز شد.

 مهدی جمالی نژاد بیان کرد: در ۲۱ استان کشور ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ واحد مسکونی آسیب دیده از سیل ارزیابی خسارت شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن به عنوان مجری ۵۶ هزار و ۵۵۰ پرونده را تاکنون برای متقاضیان تسهیلات تکمیل کرده که از این تعداد ۲۵ هزار و ۶۲۹ متقاضی به بانک معرفی شدند.    

جمالی نژاد گفت: بانک ‌های عامل تاکنون با ابلاغ بانک مرکزی در چارچوب مصوبه دولت با ۲۴۸۲ واحد عقد قرارداد کردند.

منبع : خبرگزاری ايسنا