کد مطلب: 133008
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
سخنگوی سازمان ثبت احوال بیشترین و کمترین آمار ازدواج و طلاق در سال گذشته را اعلام کرد.
 
به گزارش ایران خبر، سیف الله ابوترابی در نشست خبری به مناسبت روز ملی جمعیت (30 اردیبهشت) افزود: میانگین سن مردان در اولین ازدواج در سال گذشته 27 و نیم سال و میانگین سن ازدواج زنان در اولین ازدواج در سال گذشته 23.4 سال است.
وی ادامه داد: میانگین سن مردان در طلاق های ثبت شده در سال گذشته 36.9 سال و میانگین سن زنان در طلاق های ثبت شده در سال گذشته 32.1 سال بوده است.
ابوترابی خاطر نشان کرد: میزان عمومی (ناخالص) ازدواج در سال گذشته هفت مورد به ازای هر هزار نفر است
 سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: 549 هزار و 861 مورد ازدواج و 174 هزار و 698 مورد طلاق سال گذشته در کشور توسط سازمان ثبت احوال ثبت شده است.
وی در مورد پنج استان دارای بالاترین میزان عمومی ازدواج در سال گذشته نیز گفت: این استان ها شامل خراسان شمالی، اردبیل، کردستان، لرستان و خوزستان هستند.
ابوترابی افزود: استان دارای پایین‌ترین میزان عمومی ازدواج نیز در سال گذشته شامل استان‌های سمنان، البرز، تهران، بوشهر و اصفهان است.
سخنگوی سازمان ثبت احوال خاطرنشان کرد: میزان عمومی طلاق نیز 2.2 به ازای هر هزار نفر است.
وی در مورد استان ها با بالاترین میزان عمومی طلاق در سال گذشته گفت: استان‌های خراسان رضوی، تهران، کردستان، قم، گیلان و اردبیل بودند دارای بالاترین میزان طلاق بوده اند.
ابوترابی در مورد استان های دارای پایین‌ترین میزان عمومی طلاق نیز اظهار داشت: این استان ها شامل سیستان و بلوچستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، خراسان جنوبی، هرمزگان و بوشهر است.

ادامه دارد/ایرنا

منبع : ایران آنلاین