کد مطلب: 132843
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که آمریکا از شرایط به وجود آمده ترسیده است به همین دلیل مقامات آمریکایی شروع به سفرهای منطقه‌ای و اروپایی کرده است تا اتفاقی در منطقه رخ ندهد.
 
به گزارش ایران خبر، مرتضی صفاری نطنزی در تحلیلی از رفتارهای آمریکایی‌ها گفت: آمریکایی‌ها با طراحی به دنبال اعمال فشار حداکثری برای بازگرداندن ایران به میز مذاکره هستند که علی رغم همه تلاش‌ها و فشارها و تحریم‌های ریز و درشت کسی به میز مذاکره برنگشته است. حتی شماره تلفن برای تماس دادند ولی کسی با آنها تماس نگرفت.وی افزود: با توجه به چنین شرایطی نگرانی برای آمریکا ایجاد شده و حتی در درون دولت و مسئولان آمریکایی هم اختلاف نظر وجود دارد جمع بندی آن شده که این فشارها نتیجه مطلوبی برای دولت آمریکا به همراه نخواهد داشت لذا دادن هزینه در این باره نفعی برای آمریکا ندارد و باید بر سیاست‌هایش بازنگری کرده و به توافق بین‌المللی برگردد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره‌ این احتمال که آمریکایی‌ها با انجام خراب کاری در منطقه می‌خواهند آن را به گردن ایران بیندازند، گفت: آمریکا بیش از آنکه جرأت این کار را داشته باشد از وضعیت و شرایط فعلی ترسیده و نگران است. چون اگر اتفاقی در اینجا بیفتد اولین زیان و ضررش برای آمریکا خواهد بود. عمده انرژی اینجاست و با هرگونه اتفاقی قیمت انرژی به شدت بالا می‌رود. قطعاً اگر تحولی به وجود آید دیگر جمع و جور کردنش به دست آنها نیست.
منبع : خبرگزاری ايسنا