کد مطلب: 132398
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۹
مقابله اساسی در مقابل گرانی‌ها متولی دارد، دولت، صنوف و تعزیرات حکومتی باید نقش اصلی را در این راستا ایفا کنند
 
به گزارش ایران خبر، معاون اول قوه قضاییه گفت: چنانچه دستگاه‌های مسئول به طور جدی وارد میدان نشوند، دستگاه قضایی نمی‌تواند به تنهایی با گرانفروشی مبارزه کند.

به گزارش ایرنا، غلامحسین محسنی اژه ای روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید سازمان پزشکی قانونی کشور در جمع خبرنگاران افزود: مقابله اساسی در مقابل گرانی‌ها متولی دارد، دولت، صنوف و تعزیرات حکومتی باید نقش اصلی را در این راستا ایفا کنند.
وی ادامه داد: قوه قضاییه بیش از یک سال قبل اعلام کرده است که به دولت در مبارزه با گران فروشی کمک خواهد کرد و حتی غیر از وظایف ذاتی نیز به کمک دولت خواهد آمد.
محسنی اژه ای اضافه کرد: اگر کسی احتکار عمده داشته باشد، گرانفروشی کرده باشد و تقلبی صورت داده باشد وظیفه ذاتی قوه قضاییه است که با آن برخورد کند، اما در غیر این موارد که امروزه قانون ‌گذار به عهده دولت گذاشته، دولت باید پیشقدم شود.
وی تاکید کرد: در امور راهبردی قوه قضائیه حاضریم، کمک کنیم. دادستان کشور، با همکاری تعزیرات، ستادهایی را در استان‌های مختلف به وجود آورده که تلاش‌های آن ها موثر بوده است، چنان چه دستگاه‌های مسئول به طور جدی وارد میدان نشوند، دستگاه قضایی نمی‌تواند به تنهایی همه گرانفروشی را حل کند.
معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: همه مسوولان بویژه مسوولان شورای فضای مجازی توجه بیشتری در ساماندهی امور فضای مجازی داشته باشند. چنانچه در ساماندهی فضای مجازی تاخیر داشته باشیم باید خسارت بیشتری بپردازیم.
محسنی اژه ای تاکید کرد: قطعا فضای مجازی رها شده به ضرر کشور از جنبه های سیاسی، اقتصادی و امنیتی خواهد بود.
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه من عضو شورای فضای مجازی نیستم، گفت: باید تلاش شود از پیام رسان های داخلی حمایت شود و این امر هر چند به تاخیر افتاده است اما باید با تلاش بیشتر از آن ها حمایت کرد.
محسنی اژه ای گفت: قوه قضاییه به شدت مدافع استفاده صحیح از فناوری های نوین است این در حالی است که از فضای مجازی در برخی از کلاهبرداری ها و جرائم استفاده می شود که موجب افزایش جرم و جنایت است که استفاده از صحیح از فناوری های نوین موجب کاهش این جرائم می شود.

منبع : ایران آنلاین