کد مطلب: 131878
 
تاریخ انتشار : شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
در این روزها که شاخص بورس شاهد رکوردشکنی‌های پی در پی است، تقاضا بر عرضه پیشی گرفته و حجم و ارزش معاملات نیز ارقام بالاتری را نسبت به ماه‌های گذشته نشان می‌دهد.
 

به گزارش ایران خبر، امروز بار دیگر شاخص بورس روند صعودی گرفت و توانست وارد کانالی جدید شود. در روزهای گذشته نیز شاخص بورس توانسته بود بارها کانال شکنی و از کانال ۲۰۰ هزار واحدی عبور کند.

در روزهای معاملاتی سال ۱۳۹۸ با افزایش قیمت‌ها در بورس، ارزش و حجم معاملات نیز افزایش یافته است و تحرک بازیگران بازار بیشتر شده است. در بسیاری از روزها در سال ۱۳۹۸ تقاضا بر عرضه توانست پیشی بگیرد.

در اولین روز معاملاتی بورس تهران در این هفته شاخص کل بازده نفتی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۵۱۰ واحد رشد کرد و به رقم ۲۰۵ هزار و ۲۸۷ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۷۵۱ واحد رشد مواجه شد و تا رقم ۴۱ هزار و ۸۵۸ بالا رفت.

شاخص آزاد شناور با ۱۵۷۸ واحد رشد تا رقم ۲۳۱ هزار و ۸۸۹ بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم هر کدام به ترتیب ۱۳۴۲ و ۱۹۲۹ واحد رشد کرد.

امروز معدنی و صنعتی چادرملو، گروه مپنا و معدنی و صنعتی گل گوهر هر کدام به ترتیب ۱۹۴، ۱۵۲ و ۱۵۱ واحد تأثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند اما در طرف مقابل صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری غدیر و فولاد خوزستان هر کدام به ترتیب ۱۷۱، ۸۸ و ۳۹ واحد تأثیر افزایشی روی شاخص‌های بازار داشتند.

امروز در گروه کانه‌های فلزی تعدادی از سهم‌ها مخصوصاً سهم‌های شاخص ساز با رشد قیمت و صف خرید مواجه شدند. بیشتر سهم‌های گروه رشد قیمت را تجربه کردند.

در گروه محصولات شیمیایی نیز بسیاری از سهم‌ها با رشد قیمت مواجه شدند اما سهم‌هایی همچون پتروشیمی آبان، صنایع شیمیایی ایران و پتروشیمی پارس کاهش قیمت را تجربه کردند.

در گروه خدمات فنی و مهندسی نیز قیمت سهم‌ها با رشد مواجه شدند و صف خرید را شاهد بودند اما در گروه بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بیشتر سهم‌ها کاهش قیمت را تجربه کردند. در عین حال خودرویی‌ها با رشد ملایم قیمت همراه شدند و اندک سهم‌هایی در این گروه کاهش قیمت را تجربه کردند.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱,۰۰۲ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از ۴.۶ میلیون سهم و اوراق مالی بود.

آیفکس نیز با رشد ۲۶ واحدی مواجه شد و با رقم ۲۵۱۹ واحد افزایش یافت. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۶۳۶ میلیارد تومانی را تجربه کرد و حجم معاملات رقم ۱.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

منبع : خبرگزاری ايسنا