کد مطلب: 131691
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
سازمان هواشناسی اعلام کرد: امروز بارش باران و گاهی وزش باد در سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق کشورو در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
 
به گزارش ایران خبر، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد: امروز بارش باران و گاهی وزش باد در سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های شمالی البرز مرکزی و شرقی و شمال شرق کشور در استان‌های خراسان رضوی و خراسان شمالی همچنین ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی در استان‌های تهران، سمنان و یزد پیش بینی می‌شود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش‌ها به صورت برف خواهد بود.

احد وظیفه افزود: بخش‌هایی از شمال غرب، غرب (زاگرس مرکزی)، در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق و در مناطق کوهستانی رگبار برف، در شرق و جنوب شرق کشور و مناطقی از جنوب کشور در استان‌های کرمان و هرمزگان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

به گفته وی: شدت بارش‌ها امروز در شرق استان مازندران، استان گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی است.

همچنین امروز در نیمه شرقی کشور و نیز استان‌های تهران، البرز، سمنان، قزوین، قم، مرکزی و اصفهان وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و برای شرق و جنوب شرق کشور خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا نیز انتظار می‌رود.

وظیفه ادامه داد: فردا چهارشنبه بارش به شمال شرق استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی، همچنین سواحل شرقی دریای خزر، در استان گلستان و شرق استان مازندران محدود می‌شود و روز پنج شنبه بارش پراکنده باران، قسمت‌هایی از شمال غرب و شمال شرق کشور و ارتفاعات البرز مرکزی پیش بینی شده است.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور تاکید کرد: طی روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دریای عمان مواج است. همچنین نیمه شرقی دریای خزر در سواحل استان گلستان و مازندران امروز سه شنبه مواج پیش بینی می‌شود.

وی گفت: از امشب تا صبح جمعه کاهش دما در شمال شرق و شرق کشور به میزان ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

هوای تهران امروز صاف، همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و در بعد از ظهر افزایش ابر و فردا و پس فردا کمی ابری، گاهی وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر پیش بینی شده است و بیشترین و کمترین دمای پایتخت امروز به ترتیب ۱۴ و ۲ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

منبع : خبرگزاری مهر