کد مطلب: 130838
 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۱
طی دو سال اخیر شهرداری تهران نیز به منظور افزایش نشاط و شادابی شهروندان نسبت به برگزاری جشن‌های سال نو در نوروزگاه اقدام نموده است.
 

به گزارش ایران خبر، امسال نیز سه نوروزگاه منطقه ۶ در بلوار کشاورز، خیابان برادران مظفر و پارک ساعی فعال بوده و به شهروندان خدمت رسانی می‌کرد.

اجرای برنامه‌های شاد نمایشی و موزیکال، بازی‌های بومی و سنتی و اجرای گروه‌های موسیقی از جمله برنامه‌هایی بود که با استقبال شهروندان مواجه شد.

مدیران شهری و اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس نیز از نوروزگاه های قلب پایتخت بازدید داشته و روند خدمت رسانی به شهروندان را ارزیابی می‌کردند.

فضای جذاب‌تری در نوروزگاه ها ایجاد شد

محمدرضا دهداری پور شهردار منطقه ۶ در خصوص برگزاری نوروزگاه ها گفت: امسال تلاش شد تا در نوروزگاه ها فضای بهتر و جذاب‌تری برای شهروندان خلق شود و کیفیت برنامه‌ها بالاتر رود.

وی ادامه داد: تنوع در اجرای برنامه‌ها، از موضوعاتی است که مورد توجه شهروندان قرار دارد و برنامه‌هایی همچون راهوند، لی لی و برنامه‌های عروسکی با استقبال شهروندان مواجه شد.

دهداری پور اضافه کرد: افزایش نشاط و شادابی شهروندان هدف اصلی برگزاری این نوروزگاه ها در طول ایام نوروز بود.

شهردار منطقه ۶ گفت: برپایی نوروزگاه در خیابان ولیعصر (عج) و بلوار کشاورز به عنوان دو نقطه پر تردد شهر تهران اهمیت بسزایی داشت. خیابان برادران مظفر نیز در آینده نزدیک به عنوان یکی از راسته‌های فرهنگی تهران شناخته خواهد شد و به همین دلیل برگزاری نوروزگاه در آنجا مورد توجه قرار گرفت.

دهداری پور تصریح کرد: برگزاری این نوروزگاه ها تأثیر بسزایی در جذب گردشگر داشت.

مردم از برگزاری نوروزگاه‌ها راضی بودند

نماینده مردم تهران ضمن بازدید از نوروزگاه بلوار کشاورز گفت: ایجاد نشاط در مردم نشانه موفیقت نوروزگاه‌هاست و مردم از برگزاری این نوروزگاه ها راضی بودند.

فاطمه ذوالقدر درباره تأثیر نوروزگاه در ایجاد نشاط بین مردم، افزود: برنامه‌ها نسبت به سال گذشته بسیار متنوع‌تر بود، این برنامه‌ها هم در شناخت جاذبه‌های گردشگری مؤثر است و هم در فرهنگسازی برای اجرای برنامه‌ها فرهنگی مؤثر است.

وی ادامه داد: اجرای سنت‌های شهرهای مختلف در ایام نوروز، اجرای موسیقی‌های خیابانی و نمایش‌های آئینی می‌تواند در جذب گردشگر مؤثر باشد.

ذوالقدر تاکید کرد: بلوار کشاورز و میدان ولیعصر (عج) از قدیمی‌ترین نقاط تهران است و برگزاری نوروزگاه در این منطقه باعث می‌شود که مردم غیر از تماشای آثار هنری به جاذبه‌های تاریخی منطقه هم بپردازند.

نوروزگاه بلوار کشاورز نسبت به سال گذشته متنوع‌تر بود

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نوروزگاه بلوار کشاورز نسبت به سال گذشته پررونق‌تر و متنوع‌تر بود گفت: در این نوروزگاه موضوعات مختلفی از جمله کارهای دستی، هنری، نمایشی، ورزشی برای شهروندان پیش بینی شده بود.

محسن هاشمی در بازدید از نوروزگاه بلوار کشاورز گفت: آن‌چه بیش از همه قابل تأمل است تنوع برنامه‌های فرهنگی و مفرح در نوروزگاه‌هاست که قطعاً برای شهروندان و گردشگران جذابیت دارد.

نوروزگاه ها پاسخگوی سلیقه‌های مختلف شهروندان بودند

رئیس شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه تنوع برنامه‌های اجرا شده در نوروزگاه ها بالا بود، گفت: تمامی شهروندان با سلیقه‌های مختلف در این نوروزگاه ها حضور داشته و برگزاری نوروزگاه توانسته بود سلیقه تمام آنها و رده‌های سنی متفاوت را پاسخگو باشد.

مرتضی الویری در بازدید از نوروزگاه بلوار کشاورز ادامه داد: نوروز برای مردم اهمیت بسزایی دارد و با توجه به اینکه در نوروزگاه ها این تعطیلات گرامی داشته شد با استقبال خوب مردمی مواجه شد.

وی تصریح کرد: برگزاری نوروزگاه ها سابقه طولانی ندارد اما توانسته با شتاب خوبی به فعالیت خود ادامه دهد و امیدواریم در سالیان آینده نیز ادامه داشته باشد.

نوروزگاه ها سنت چند هزار ساله نوروز را به فضای اجتماعی آورد

احمدمسجدجامعی عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه نوروز یک سنت چند هزار ساله است گفت: پیشترها نوروز یک سنت شخصی و خانوادگی بود و برگزاری این نوروزگاه، نوروز را به فضای اجتماعی و عمومی آورد که فرصت مغتنمی است.

وی در بازدید از نوروزگاه بلوار کشاورز تصریح کرد: در هر دوره‌ای به یک وجه نوروز توجه بیشتری می‌شود و در سال‌های اخیر نیز به وجه فرهنگی، هنری و تفریحی آن توجه شده است.

منبع : خبرگزاری مهر