کد مطلب: 130763
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
رییس سازمان مدیریت بحران با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده معمولان و پلدختر، مشکل اصلی این مناطق و بویژه معمولان را همچنان تخریب راه‌های ارتباطی و مواصلاتی دانست و گفت: بعید است که مسیر اصلی بین پلدختر و خرم آباد امکان ترمیم داشته باشد.  
 

به گزارش ایران خبر، اسماعیل نجار با بیان اینکه به دنبال سهمگین در لرستان امکان تردد زمینی به منطقه معمولان از بین رفت، گفت: شب گذشته یک مسیر طولانی با سختی به این منطقه بازگشایی شد. در منطقه معمولان از ۲۵۰۰ خانوار، منزل مسکونی ۵۰۰ خانوار دچار آبگرفتگی شده است.  

وی با بیان اینکه امکانات در این منطقه محدود است، اظهار کرد: در حال حاضر تجهیزات مورد استفاده در این بخش، مربوط به تجهیزات محلی و شهرداری است و به دلیل بسته بودن راه‌های زمینی امکان انتقال تجهیزات به این منطقه وجود ندارد. اما به محض بازگشایی راه، امکانات لازم با هماهنگی‌هایی که انجام داده‌ایم برای لایروبی معابر، کوچه‌ها و اطراف رودخانه‌ها به منطقه اعزام می‌شود.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در حال حاضر ۲۰ بالگرد در منطقه امدادرسانی را انجام می‌دهند، تصریح کرد: از آنجایی که در شب حادثه ارتباط تلفنی منطقه معمولان قطع نشد، اطلاعات دقیقی از منطقه داشتیم و با تلاش بخشدار، مناطقی که در معرض خطر بودند، با سرعت تخلیه شدند. تا جایی که در این منطقه تنها یک مورد فوتی گزارش شده است که البته جای تاسف هم دارد.

نجار با بیان اینکه در حال حاضر مواد غذایی و اقلام امدادی به شکل هوایی به منطقه رسانده می‌شوند، ادامه داد: در حال حاضر برق منطقه معمولان وصل شده است و امیدواریم به دنبال اقدامات انجام شده، مشکل آب نیز تا شب برطرف شود.  

وی افزود: منطقه پلدختر نیز همچنان با مشکل آب روبرو است، اما با این حال مشکل اصلی برقراری راه‌های مواصلاتی است و بعید است که مسیر اصلی بین پلدختر و خرم آباد امکان ترمیم داشته باشد.  

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های خوبی در زمینه امدادرسانی انجام شده است، افزود: مقام معظم رهبری و رییس جمهور تاکیدات ویژه‌ای در مورد مناطق سیل‌زده داشتند و ستاد اجرایی فرمان امام نیز دستور ارسال ۱۴هزار پک لوازم خانگی به این مناطق را داده است.

منبع : خبرگزاری ايسنا