کد مطلب: 130482
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
سازمان هواشناسی اعلام کرد: هوای تهران امروز یکشنبه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ و گاهی با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.
 

به گزارش ایران خبر، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، با ورود سامانه بارشی امروز یکشنبه یازدهم فروردین فعالیت سامانه بارشی تشدید شده است، در نیمه غربی کشور نواحی مرکزی، نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس، استان‌های ساحلی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز غربی و مرکزی در قزوین، البرز، تهران و سمنان بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت، در نواحی مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و ارتفاعات زاگرس شمالی و مرکزی بارش برف اتفاق خواهد افتاد.

امروز یکشنبه در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، هرمزگان و شرق یزد بارش به صورت پراکنده خواهد بود. همچنین شدت بارش در استان‌های آذربایجان غربی، غرب آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس و غرب اصفهان خواهد بود.

در روز دوشنبه (۱۲ فروردین) به جز استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان در سایر مناطق کشور شرایط مشابه روز یکشنبه خواهد بود، شدت بارش در روز دوشنبه در استان‌های کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و شمال سمنان وجود دارد. همچنین سه‌شنبه در قسمت شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز غربی، شرق بوشهر، فارس، هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، شرق یزد بارش باران پراکنده، گاهی وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

امروز یکشنبه و دوشنبه (۱۲ فروردین) در نیمه غربی کشور و از بعد از ظهر امروز و دوشنبه در نواحی مرکزی و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید خواهد بود که در شرق و جنوب شرق احتمال خیزش گرد و خاک نیز وجود دارد.

روز یکشنبه و دوشنبه نواحی غربی و مرکزی خلیج فارس و سه‌شنبه قسمت‌های مرکزی و شرق خلیج فارس مواج است.

هوای تهران امروز یکشنبه نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق، احتمال تگرگ و گاهی با وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۱ درجه و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. همچنین روز دوشنبه دوازدهم فروردین‌ماه آسمان تهران ابری همراه با بارش باران در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ، گاهی وزش باد شدید وجود دارد و حداکثر دما در این روز ۱۵ درجه سانتیگراد و حداقل هفت درجه پیش بینی می‌شود. همچنین در روز سه‌شنبه سیزدهم فروردین‌ماه آسمان تهران نیمه‌ابری، همراه با بارش پراکنده، گاهی همراه با وزش باد شدید است که کمترین میزان دما در این روز هفت درجه و بیشترین میزان آن ۱۶ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

منبع : خبرگزاری مهر