کد مطلب: 126070
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۹
توجه به آنچه که در فضای مجازی می گذرد و نیز غیرقابل اعتماد بودن اروپا برای تلاش در جهت رفع تحریم‌ها در چارچوب برجام از محورهای سخنان امامان جمعه در استانها بوده است.
 
به گزارش ایران خبر،  امام جمعه شیراز معتقد است که دشمنان نظام همواره از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز برای ترویج ناامیدی در جامعه ایران تلاش کرده‌اند و اکنون با استفاده از فضای مجازی این هدف را دنبال می‌کنند و اما از سوی دیگر امام جمعه تبریز معتقد است خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شده فضای مجازی دست دشمن داده شود و گفته حضور فعال و آگاهانه جوانان در فضای مجازی منجر به خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن می‌شود.علاوه بر آنکه به عقیده برخی امامان جمعه دشمنای در فضای مجازی در حال ناامید کردن مردم هستند برخی امامان جمعه همچون امام جمعه زاهدان معتقد است، تمام تلاش و توطئه دشمنان جلوگیری از برپایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن امسال است اما او تاکید کرده که این توطئه همانند دهه های گذشته با آگاهی، وحدت مردم و تبعیت آنان از رهبری معظم شکست خواهد خورد و جشن 40 سالگی انقلاب در 22 بهمن امسال باید باشکوه‌تر برگزار شود.
تبریک میلاد مبارک حضرت زینب کبری(س)،  یادآوری سالروز شهدای هسته‌ای، فرارسیدن روز پرستار و قدردانی برای پرتاب ماهواره به فضا با موشک‌های ساخت داخل از دیگر محورهای سخنان امامان جمعه بوده است.
لزوم توجه ویژه به کارکنان کارخانه المهدی بندعباس و یا انتقاد از  تغییر مکرر و کوتاه مدت مدیریت ارشد در فارس، لزوم شناسایی عوامل سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد و لزوم ریشه کن شدن فقر در خراسان رضوی از جمله مسائلی بوده است که امامان جمعه در استانهای تحت پوششان آن را مورد توجه قرار داده و به مسئولان امر گوشزد کرده‌اند.

امام جمعه مشهد: چشم ما به لبخند چهار کافر اروپایی و آمریکایی  است
به گزارش خبرنگار ایسنا، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های عبادی-‌سیاسی نماز جمعه مشهد گفته، چهار سال است که حجت امام زمان(عج) حرف خود را می‌زند، راهکار نشان می‌دهد و مداوم موضوع اقتصاد مقاومتی را بیان می‌کند اما باز هم چشم ما به لبخند چهار کافر اروپایی و آمریکایی است که کی لبخند می‌زنند تا خوشحال شویم. این درست است؟ این کشور امام زمان است؟
وی تصریح کرده، دشمن در 40 سال عمر انقلاب به انواع توطئه‌‎ها متوسل شد و شکست خورد. آخرین توطئه‌ او در جنگ نرم نیز جنگ اقتصادی است. در جنگ اقتصادی دشمن خود ابتکار عمل را به دست گرفته تا جریان تحریم‌ها را به صورتی بکشاند که ما در برابر این تحریم‌ها منفعل دشمن شویم و همان خط و راهی را که او می‌خواهد تا نقطه براندازی دین، اسلام و انقلاب برویم؛ این خواست دشمن است.
امام جمعه مشهد اضافه کرده، باید درس و نقشه زینب(س) را در ابتکار عمل به دست گرفتن و دشمن را به انفعال کشاندن یاد گرفته و پیاده کنیم. مقام معظم رهبری از چهار سال گذشته این مرحله را پیش‌بینی می‌کردند و این نقشه را به دست مردم دادند؛ اقتصاد مقاومتی. این کارگر صدقه‌بگیر نیست که به او سبد کالا دهید، کار تولید کنید.
علم‌الهدی افزوده، امروز این ننگ نظام و جامعه است که در عرصه ناداری جامعه ما نتوانیم مرد جوان با چهار سر عائله را به کار بگیریم تا او با قدرت خود معیشتش را اداره کند و به زندگی خود سروسامان دهد. باید برنامه‌ریزی کرده و کار ایجاد کنیم، این اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد مقاومتی یعنی به کار انداختن سرمایه‌ها و امکانات اقتصاد داخلی و به کار گرفتن نیروی مستعد انسانی، فناور و کارآمد که زیاد هم داریم. چهار است که مقام معظم رهبری مولفه‌ها، شاخصه‌ها و راهکارها را بیان کرده و طرح‌ها را اعلام کردند اما ما همچنان درجا می‌زنیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی ادامه داده، نفت فروختن و پول آن را گرفتن اقتصاد مقاومتی است؟ سطح درآمدی که در بودجه 98 مشخص شده، کجا منتسب به اقتصاد مقاومتی و اتکا به نیروی درونی و داخلی ملت است؟ کجا به کار گرفتن نیروی انسانی در کشور و به کار انداختن منابع طبیعی و سرمایه‌ای داخل ممکلت است؟ تنها بررسی اینکه را این سطح درآمد شدنی یا نشدنی بوده و یا اینکه این هزینه‌ها درست یا نادرست است، کفایت نمی‌کند.
 

امام جمعه شیراز: ساز و آواز نمی‌تواند ایجاد کننده امید در جامعه باشد
به گزارش خبرنگار ایسنا،  آیت‌الله لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز  در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با یادآوری اینکه دشمنان نظام همواره از ابتدای پیروزی انقلاب تا امروز برای ترویج ناامیدی در جامعه ایران تلاش کرده‌اند و اکنون با استفاده از فضای مجازی این هدف را دنبال می‌کنند، تصریح کرده، هر کس که در دل امید به رحمت الهی نداشته باشد، در هر پست و مقامی که باشد، مرتکب گناه کبیره شده است.
آیت‌الله دژکام، راهکار ایجاد امید و نشاط در جامعه را توجه به خداشناسی و تقویت آن در جامعه دانسته و گفته، ساز و آواز ممکن است انسان را برای مدت کوتاهی از اصل مسئله غافل و از مشکل دور کند، اما فراموش نکنیم که با ساز و آواز نمی‌توان امید را در جامعه ایجاد کرد و توسعه داد؛ حل مسائل اساسی با ایجاد و تقویت امید به خدا ممکن خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان فارس همچنین به تجمع دانشجویان در حمایت از شهروندان بی‌سرپناه، اشاره کرد و ادامه داده، هم از دانشجویان و هم از مسئولانی که به مطالبه آنان توجه درست داشتند، قدردانی می‌کنم. آنچه برایمان باید مهم باشد اینست که اجازه ایجاد یا توسعه آسیب‌های اجتماعی را در جامعه ندهیم تا خدای ناکرده انگشتی به سمت جامعه ما دراز نشود.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با تصریح اینکه تغییر مکرر و کوتاه مدت مدیریت ارشد در فارس، لطمه‌ی زیادی به این استان زده است، تصریح کرده، تعدد مدیران موجب شده که کارها قبل از تکمیل متوقف شود؛ باید فرصت خدمت را برای مدیران بیش از گذشته فراهم کنیم تا مدیر در مسیر خدمت بهتر حرکت کند.

خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شد فضای مجازی دست دشمن داده شود
حجت الاسلام سید محمد علی آل هاشم، امام جمعه تبریز نیز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه حضور نیروهای انقلابی در فضای مجازی و جریان‌سازی و پاسخگویی به شبهات و ابهامات بسیار مهم است، گفته، خارج کردن نیروهای ارزشی از تلگرام باعث شد فضای مجازی دست دشمن داده شود.
وی همچنین خاطرنشان کرده، حضور فعال و آگاهانه جوانان در فضای مجازی منجر به خنثی‌سازی برنامه‌های دشمن می‌شود.
وی با اشاره تحریم وزارت اطلاعات و دو نفر از مسئولان توسط اتحادیه اروپا، گفته، پس از خروج آمریکا از برجام، انتظار می‌رفت اروپا گام‌های موثری برای رفع تحریم‌ها علیه ایران بردارد، اما طی هشت ماه گذشته اقدامی از سوی اروپا انجام نشده و در مقابل تحت تاثیر فشار رژیم صهیونیستی و آمریکا، آنان نیز ایران را تحریم کرده‌اند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی تصریح کرده، پیش از این، رهبری نیز به غیرقابل اعتماد بودن اروپا اشاره کرده بودند و این اقدام اخیر اتحادیه اروپا نشان داد که آنان به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. اتحادیه اروپا باید در خصوص پناه دادن و حمایت از تروریست‌ها، به مردم ایران پاسخ دهد. چرا از تروریست‌ها حمایت می‌کنید؟ مسئولان به وعده‌های اروپا دلخوش نباشند و مسئولان دستگاه سیاست خارجه در این شرایط کنونی باید با تلاش، عزت و اعتماد به داخل کشور، منافع ملی را پیش ببرند.
وی تاکید کرده، دشمنی آمریکا با ایران، ارتباطی با اظهار نظرهای مسئولان نداشته و آنان طی چهار دهه با اصل نظام جمهوری اسلامی مخالف بوده و به دنبال فروپاشی آن هستند. مهمترین وظیفه مسئولان در مقابل توطئه دشمنان، رفع مشکلات معیشتی مردم است و مردم نیز باید تحمل‌شان را افزایش داده و تمامی آحاد جامعه با هر سلیقه‌ای، متحد و یکپارچه باشند.

امام جمعه شهرکرد: برخی مسئولان لباس خدمت را به دروغ به تن کرده‌اند 
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام، امام جمعه شهرکرد در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرکرد اظهار کرده، متاسفانه برخی مسئولان لباس خدمت را به دروغ به تن کرده و  به نام خدمتگذار ملت و انقلاب به مردم خیانت می‌کنند و فساد و خیانت اقتصادی و ... را انجام می‌دهند که این موارد باید در جای خود افشا شود.
وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) و تبریک روز پرستار، افزوده، حضرت زینب (س) در سخت‌ترین شرایط  زندگی در واقعه کربلا بعد از مصیبت‌های بسیار نماز شب را ترک نکردند. باید پرستاران ایشان را در تمام عرصه‌ها مانند صداقت در عمل، انس پرودگار و خدمت صادقانه الگو قرار دهند که بسیاری از پرستاران این گونه هستند. 
حجت‌الاسلام نکونام گفته، رسانه‌های مکتوب، صوتی، مجازی و ... باید در این عرصه کاری خویش، فعال بوده  و آب به آسیاب دشمن نریزند تا مردم ناامید نشوند که گاهی برخی رسانه‌ها آگاهانه و ناآگاهانه کاری انجام می‌دهند که دشمن می‌خواهد.  باید رسانه‌ها مراقب باشند و این به معنای انتقاد نکردن و عدم مطالبه‌گری نیست بلکه مطالبه و انتقاد باید در جای خود باشد اما باید نگاه تقویت نظام اسلامی و عدم تضعیف نیروهای انقلابی داشته باشند.

امام جمعه بندرعباس: مسئولان مراقب حقوق کارگران المهدی باشند
 آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه مسئولان مراقب حقوق کارگران المهدی باشند، اضافه کرده، تمام انسان‌ها توان کمک رسانی به دیگران را دارد چنانچه اگر فردی بگوید نمی تواند، فاتحه خود را بخواند.
امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه ملت ایران سال ۵۷ شاه ملعون را از کشور بیرون راند تصریح کرده، پس از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کردند که شش ماه دیگر حکومت از بین می رود اما اکنون در آستانه چهل سالگی انقلاب تمام مدعیان و منافقان که آرزو نابودی نظام را داشتند، خود نابود شدند.

امام جمعه یزد: دشمنان قصد دارند با شایعه پراکنی مردم را نسبت به مسئولان بی‌اعتماد کنند
آیت الله محمدرضا ناصری‌یزدی، امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته 21 دیماه نمازجمعه یزد،  شایعه پراکنی را از جمله آفت‌های جدی توسعه عنوان کرد و ادامه داد: دشمنان قصد دارند با شایعه پراکنی مردم را نسبت به مسئولان و اهداف انقلاب اسلامی بی‌توجه و بی‌اعتماد کنند.
وی خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران نظام ایران اسلامی تأکید کرد: مسئولان باید توجه به معیشت مردم را به صورت ویژه در دستور کار قرار دهند.
امام جمعه یزد طرح بی‌ثبات سازی ایران را توطئه جدید استکبار جهانی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: توطئه بی‌ثبات سازی ایران در حقیقت تفرقه بین ملت، دولت و مجلس برای ضعیف کردن اقتدار ایران اسلامی است.

امام جمعه اراک: از بروز نوسانات کمرشکن جلوگیری شود
 آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، امام جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه اراک، با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور نسبت به جنگ‌های گذشته فرق کرده است، گفته، از مسئولان انتظار می‌رود که با یک برنامه‌ریزی دقیق برای تامین ارزاق مردم در دو یا سه ماه آینده از بروز نوسانات جلوگیری کنند.
امام جمعه اراک با اشاره به اینکه 14 میلیارد دلار برای کالای اساسی سال آینده در نظر گرفته شده، ادامه داده، این میزان بودجه در نظر گرفته شده نیاز به مدیریت و نظارت دارد، برای ماه‌های آینده باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که دغدغه‌های مردم به حداقل برسد و از بروز نوسانات کمرشکن جلوگیری کرد چرا که این نوسانات ظلم به مردم است.
دری‌نجف‌آبادی اضافه کرد: نمایندگان استان، مدیران ارشد، شورای تامین و... باید با درایت و حکمت، حمایت از تولید، اشتغال، آبادانی روستاها، کارآفرینان، فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را در دستور کار قرار دهند، نباید اجازه داد برخی اختلافات سیاسی مانع کار شود.

  امام جمعه خرم آباد: رفتار برخی مسئولان مردم را آزار می دهد
آیت‌الله سید احمد میرعمادی، امام جمعه خرم آباد نیز گفته اظهار کرده، مسئولان باید قدری در رفتار خود تجدیدنظر کنند، چون امروز رفتار برخی از آنان مردم را آزار می‌دهد.
وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها اعتقاد داشتند که با خروج از برجام و اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی، ایران از هم پاشیده می‌شود، تصریح کرده، آنان می‌گفتند جشن 40 سالگی انقلاب برقرار نخواهد شد که این وعده نیز به بی‌سرانجام بود.

امام جمعه رشت: شاه با طلاها و جواهرات از ایران رفت
 آیت الله رسول فلاحتی، امام جمعه رشت در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، 26 دی ماه را سالروز فرار محمدرضاشاه پهلوی از ایران دانست و افزود: شاه خائن بعد از سال ها غارت منابع این کشور، با طلاها و جواهرات از ایران رفت و برای همیشه به زبان دان تاریخ فرستاده شد تا عبرتی برای حکومت های فاسد و طاغوتی باشد.
این کارشناس دینی، خواستار ارائه بودجه 98 به شکل کاملا شفاف و دقیق شد و خاطرنشان کرد: برخی با سیاسی کاری به دنبال عدم شفافیت بودجه 98 هستند.
وی با بیان اینکه دولت باید برنامه ای برای رفع مشکلات اقتصادی داشته باشد، گفت: مردم از نابسامانی اقتصادی آسیب می بینند لذا از دولت و مجلس می خواهیم در بودجه به دنبال مقاوم سازی اقتصاد باشند و تکیه به درآمدهای نفت و واردات کالا را کاهش دهند.
امام جمعه موقت یاسوج: عوامل سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شود
 حجت السلام سیروس حکمتی نیک،  امام جمعه موقت شهر یاسوج در خطبه های نماز جمعه یاسوج با اشاره به تظاهرات مردم فرانسه ادامه داد: روزهای یک شنبه مردم فرانسه به نظام سرمایه داری اعتراض کردند که در این اعتراض 5600 نفر زندانی و ۱۰ نفر نیز کشته شدند و سران فرانسه برای سرکوب بیشتر، قانون خود را تغییر داده اند اما رسانه های بین الملل و سازمان های جهانی در این خصوص سکوت کرده اند.
امام جمعه موقت شهر یاسوج با اشاره به سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این اتفاق بسیار تلخ بود و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی باید این افراد را شناسایی کرده و احکام مقرر را اجرایی کنند.
امام جمعه موقت سنندج: پرستاران از زنانی مانند حضرت زینب(س) الگو بگیرند
ماموستا فایق رستمی، امام جمعه موقت سنندج امروز، 21 دی ماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته مسجد جامع سنندج با تبریک  فرا رسیدن ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار عنوان کرده، پرستاری از درجه بالایی در دین اسلام برخوردار است و حضرت زینب(س) اول پرستار عالم نمونه یک پرستار عالیقدر بود.
ماموستا رستمی بر اهمیت توجه به قشر پرستار تاکید کرد و یادآور شده، پرستاران باید از زنانی مانند حضرت زینب(س) الگو گرفته و در راستای خدمت به مردم تمام تلاش خود را بکار گیرند.

امام جمعه زاهدان: همه دشمنان به همراه کشورهای مرتجع منطقه قصد براندازی نظام را دارند
 آیت الله عباسعلی سلیمانی، امام جمعه زاهدان در خطبه های امروز نماز جمعه زاهدان افزود: تمام تلاش و توطئه دشمنان جلوگیری از برپایی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن امسال است که این توطئه همانند دهه های گذشته با آگاهی، وحدت مردم و تبعیت آنان از رهبری معظم شکست خواهد خورد.
وی اظهار کرده، در سخنان اخیر مقامات آمریکا مکررا عنوان شده است که باید انقلاب اسلامی سرنگون شود و این نظام تغییر کند به طوریکه نباید این انقلاب به جشن چهلمین سالگرد خود دست یابد. جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سالی که همه دشمنان به همراه کشورهای مرتجع منطقه قصد براندازی آن را دارند باید باشکوه تر و بهتر از سالهای قبل برگزار شود.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفته، بر اساس اعلام مقامات عراقی، همزمان با خارج شدن نظامیان آمریکایی از این کشور، آمریکا اخیرا برخی عناصر منافقین را به عراق منتقل کرده و در آنجا آنان را آموزش داده و مسلح می‌کند. همچنین ایجاد اغتشاس در 22 بهمن همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از دیگر اهداف آمریکایی‌ها از بازگرداندن منافقان به کشور عراق آن هم در نزدیکی مرز ایران است.
نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان تصریح کرده، همچنین اخراج دیپلمات های ایرانی از برخی کشورها نشان دهنده این است که منافقان نقش سوژه‌ای را برای آمریکا بازی می کنند و ابزار دست آنان هستند.
ادامه دارد
تهیه و تنظیم از شیما عباس زاده، خبرنگار ایسنا
منبع : خبرگزاری ايسنا