کد مطلب: 124011
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸
اعضای سازمان کشورهای تولیدکننده نفت (اوپک) امروز -پنج‌شنبه- در وین گرد هم می‌آیند تا درباره کاهش میزان تولید نفت گفت‌وگو کنند. این در حالی است که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا، از آن‌ها خواسته تا تولید خود را افزایش دهند و قیمت‌ها را در بازار جهانی پایین نگه دارند.
 
به گزارش ایران خبر، نمایندگان اعضای اوپک در رابطه با تصمیمی که در این نشست بناست گرفته شود سکوت کرده‌اند. ترامپ روز گذشته در توئیتر خود از اعضای اوپک خواسته بود تا تولید خود را افزایش داده تا قیمت‌ها همچنان پایین بماند.

ترامپ در توئیتر خود نوشت: «امیدوارم اوپک همچنان تولید بالای خود را حفظ کند و آن را کاهش ندهد. دنیا نه نیازی به قیمت بالای نفت دارد و نه از آن خوشش می‌آید.»

از سوی دیگر، نمایندگان کشورهای غیرعضو نیز، مانند روسیه، به وین آمده‌اند تا درباره میزان تولید با طرف‌های خود گفت‌وگو کنند.

«محمد بن حامد الرومی»، وزیر نفت عمان، روز گذشته گفت: «بله، تولید را کاهش خواهیم داد. تا فردا جزئیات را اعلام خواهیم کرد.»

وزیر نفت نیجریه نیز اعلام کرد که احتمال کاهش تولید نفت وجود دارد.

با این وجود، ایران، سومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک، خواستار آن شده که از هرگونه اقدام در جهت کاهش تولید معاف شود.   /ایلنا

منبع : ایران آنلاین