کد مطلب: 189054
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۴۲
از زمان آغاز عملیات درمانی و بهداشتی تاکنون به حدود ۱۰۰ هزار زائر حج خدمات درمانی و بهداشتی ارائه شده است.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید علی مرعشی؛ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت با بیان تازه‌ترین آمار خدمات پزشکی ارائه شده به ضیوف‌الرحمان اظهار کرد: از شروع عملیات درمانی و بهداشتی هلال‌ احمر در حج تمتع امسال، به ترتیب در دو شهر مکه و مدینه بیش از 76500 و 22800 خدمت به زائران ایرانی ارائه شده است.

به گفته وی، در این مدت 2144 ویزیت تخصصی، 222 مورد بستری، 3167 مورد خدمات پاراکلینیک، 21207 مورد خدمات پرستاری، 1818 مورد خدمات مددکاری و انتقال و 12785 مورد خدمات ویزیت در مطب‌ها بوده است. در حال حاضر 8 زائر در بیمارستان هلال‌ احمر و 11 زائر در بیمارستان‌های مکه و مدینه بستری هستند.

به گفته مرعشی، با توجه به افزایش تعداد زائران کشورمان در سرزمین وحی، مراکز درمانی هلال‌ احمر شامل بیمارستان، درمانگاه و مطب پزشکان در مکه و مدینه ارائه هرچه بهتر خدمت در مانی به ضیوف‌الرحمان را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده‌اند و یک مرکز درمانی مجهز و 2 درمانگاه شبانه‌روزی در 3 هتل مدینه و همچنین یک بیمارستان و 5 درمانگاه شبانه‌روزی در مکه به همراه فعالیت مطب‌های پزشکی درهتل‌های محل اقامت زائران ایرانی از 8 ساعت تا 24 ساعت براساس تعداد زائران مقیم در هتل‌ها ادامه دارد.

انتقال روزانه 2000 زائر از مدینه به مکه

وی وضعیت سلامت زائران ایرانی را دارای ثبات توصیف کرد و ادامه داد: 14 زائر نیز در اورژانس بیمارستان‌های عربستان در دو شهر مکه و مدینه بستری هستند و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

منبع : تسنیم