کد مطلب: 187684
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۳۳
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به ورود سامانه بارشی طی فردا (۲۴ آبان‌ماه) به کشور از وقوع رگبار و رعد و برق در جنوب و غرب کشور خبر داد.
 
به گزارش ایران خبر، صادق ضیاییان در گفت‌وگو با ایسنا افزود:امروز (۲۳ آبان‌ماه) در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایدار است و در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچون تهران، کرج، اراک و اصفهان غلظت آلاینده‌های جوی افزایش یافته است که سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. 

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۲۴ آبان‌ماه) با ورود سامانه بارشی ابرناکی و بارش در استان‌های واقع در غرب، شمال غرب و به‌تدریج جنوب غرب، دامنه و ارتفاعات البرز غربی، ارتفاعات زاگرس مرکزی، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال استانهای بوشهر و فارس آغاز می‌شود. 

ضیاییان ادامه داد: پنجشنبه (۲۵ آبان‌ماه) فعالیت سامانه در مناطق غرب، جنوب غرب، برخی نقاط استان‌های بوشهر، فارس، غرب و جنوب اصفهان، هرمزگان و کرمان خواهد بود. در استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش شدت خواهد داشت. در جزایر شمال خلیج فارس نیز وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: جمعه (۲۶ آبان‌ماه) در برخی نقاط جنوب، جنوب شرق و شرق و شنبه (۲۷ آبان‌ماه) در جنوب شرق کشور رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد. 

وی تاکید کرد: با گذر موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور جمعه در شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر و شنبه در شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می.شود دریای خزر در این مدت مواج خواهد بود و در این مناطق دما به‌طور نسبی کاهش می‌بابد.

 به گفته ضیاییان تا ظهر پنجشنبه در شهرهای واقع در دامنه‌های جنوبی البرز افزایش غلظت آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: طی روزهای جمعه و شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و روز شنبه در شمال شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد که در مناطق مستعد با احتمال خیزش گردوخاک همراه خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۴ آبان ‌ماه) کنی ابری تا نیمه ابری، همراه با غبار محلی، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی بارش پراکنده با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه‌ ( ۲۵ آبان‌ماه) کمی ابری تا نیمه ابری، وزش باد و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا (۲۴ و ۲۵ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۲ و ۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و با دمای ۲ و ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

منبع : خبرگزاری ايسنا