کد مطلب: 185865
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۹
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به تاثیر قابل توجه موتورسیکلت‌های فرسوده در افزایش آلودگی هوا، استانداری تهران مکاتبات لازم به منظور جلوگیری از مزایده موتور سیکلت‌های رسوبی فرسوده با مراجع ذیربط را به‌عمل آورد.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا مزینانی اظهار کرد: نخستین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان با حضور اعضا و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، امروز در محل استانداری تهران برگزار شد و پس از بحث و بررسی پیرامون شش دستور کار این نشست، برخی موارد به تصویب رسید.

وی در رابطه با تشریح مصوبات امروز این کارگروه اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد پلیس راهور تهران نسبت به ساماندهی و نحوه ثبت تخلف موتورسیکلت‌های دودزا و فرسوده و فاقد معاینه فنی اقدام و نتیجه را به دبیرخانه کارگروه اعلام کند.

واردات "اتوبوس فرسوده" دردی از آلودگی هوای تهران دوا نمی‌کند

وی افزود: همچنین تصویب شد با توجه به تأثیر قابل توجه موتورسیکلت‌های فرسوده در افزایش آلودگی هوا، استانداری تهران مکاتبات لازم به منظور جلوگیری از مزایده موتور سیکلت‌های رسوبی فرسوده با مراجع ذیربط را به‌عمل آورد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیرکارگروه کاهش آلودگی هوای استان بیان کرد: درجریان نشست امروز تصمیم اعضا بر این شد که پیشنهادات به منظور افزایش محدودیت ورود خودروها به محدوده طرح LEZ توسط اداره کل محیط زیست استان، ستاد معاینه فنی خودروهای شهرداری تهران، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری، ظرف مدت 2 هفته، به استانداری برای بررسی در شورای ترافیک استان ارائه شود.

مزینانی با اشاره به اینکه مقرر شد جلسات کارگروه کاهش آلودگی هوا با توجه به نزدیکی به فصول سرد سال به صورت ماهانه تشکیل شود، تصریح کرد: همچنین در این جلسه کارگروه مقرر شد آخرین اقدامات صورت پذیرفته در خصوص واگذاری 15000 دستگاه تاکسی تولید داخل به منظور نوسازی ناوگان تاکسیرانی کلانشهر تهران تا پایان سال 1401، واردات 5000 دستگاه خودرو مناسب برای حمل و نقل شهری تا پایان 1401 و تولید یا واردات 5000 دستگاه اتوبوس درون‌شهری گازسوز برای شهر‌های استان تهران تا پایان سال 1402 بر اساس مصوبات جلسه آذر 1401 وزارت کشور توسط اداره کل صمت، معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و اداره کل فنی، حمل و نقل و ترافیک استانداری تهران به دبیرخانه اعلام شود.

به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران با اشاره به لزوم تمهیدات لازم برای کاهش آلودگی هوای تهران از سوی دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد: کلیه دستگاه‌های اجرایی، انجام تکالیف مقرر در قانون هوای پاک را در سال 1402 به طور جدی در دستورکار قرار دهند.‌

منبع : تسنیم