کد مطلب: 185412
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۹
معاملات امروز بازار سهام تحت تاثیر اخباری که پیرامون تغییر نرخ خوراک صنایع پتروشیمی در رسانه ها منتشر شد، با رشدی ۴۳ هزار واحدی مجددا به مرز کانال ۲ میلیون واحد رسید.
 
- اخبار اقتصادی -

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام چهارمین روز کاری هفته را بر خلاف روزهای گذشته و بلاخره مثبت آغاز کرد و پیرو اخباری که در پیرامون تغییر نرخ خوراک صنایع پتروشیمی منتشر شد، رفته رفته قدرت  تقاضا بر عرضه ها پیشی گرفت و در نهایت شاخص کل با  رشد به کار خود پایان داد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 43 هزار واحدی به 1 میلیون و 999 هزار واحد رسید.  همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی 15 هزار واحدی به ارتفاع 703 هزار واحدی رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شستا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «وسپهر» و «خاور» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شپنا»، «خودرو» و «شهر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «نیان»، «دی» و «کتوسعه» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 27 تیر ماه 1402، مبلغ 6 هزار میلیارد  600 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 880 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند. 

در بازار امروز 332 نماد در محدوده مثبت و 60 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 238 نماد در محدوده مثبت و 57 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

منبع : تسنیم