کد مطلب: 184884
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ تير ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۱
کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ، از برخورد پلیس با مصرف کنندگان موادمخدر حین رانندگی خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ رابعه جوانبخت در برنامه شهر امن، گفت: پلیس خیلی قاطع با موضوع مصرف مواد مخدر حین رانندگی برخورد می‌نماید.

وی بیان داشت: راننده‌ای که تست الکل او مثبت می‌شود در واقع جامعه را برای دیگران نا امن می‌کند و پلیس گواهینامه او را به مدت ۶ ماه ضبط کرده و خودرو به پارکینگ منتقل و مبلغ ۴۰۰ هزار تومان نیز اعمال قانون می‌شود.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: همچنین راننده را با تشکیل پرونده جهت ادامه روند قضائی و تکمیل مجازات به دادگاه معرفی می‌نمائیم چرا که اعتقاد داریم محیط جامعه توسط این راننده برای دیگران ناامن می‌شود.

سرهنگ جوانبخت افزود: در خیلی از کشورها اگر تست الکل فردی در حین رانندگی مثبت شود مجازات‌های بسیار سنگینی در انتظار آن راننده است و این نشان دهنده آن است که شما در حین رانندگی که یک رفتار جمعی است و در محیط اجتماعی است قانون به شما اجازه نمی‌دهد که آن کاری را که دوست دارید انجام دهید.

وی گفت: در کشور کانادا علاوه بر آنکه فرد در این خصوص ۱۰۰۰ دلار جریمه می‌شود یک سال هم گواهینامه او ضبط می‌شود و اگر بار دوم تکرار شود یک ماه حبس و گواهینامه او دو سال ضبط می‌شود. در کشور آلمان در رابطه با فردی که تست الکل او مثبت شده ۱۰۰۰ یورو جریمه می‌شود و گواهینامه فرد برای همیشه باطل خواهد شد و او دیگر حق گرفتن گواهینامه را نخواهد داشت و باید یک سری کلاس‌هایی را شرکت کند که چرا به ذهنش رسیده با آن وضعیت رانندگی نماید.

سرهنگ جوانبخت بیان داشت: تمام اینها نشان دهنده آن است که یک فرایند علمی پشت این موضوع قرار دارد و اگر در کشور ما این موضوع را از جهت انسانی و اخلاقی و هم از لحاظ حقوق شهروندی مطرح می‌کنیم.

کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: کنترل خشم در فردی که الکل مصرف می‌کند کلاً مختل می‌شود و رفتارهای پرخاشگرایانه راننده اوج می‌گیرد.

منبع : خبرگزاری مهر