کد مطلب: 184245
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۶
فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا از خدمت رسانی به زائران حج توسط پلیس فرودگاه‌های کشور در ۲۱ فرودگاه خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سردار محسن عقیلی اظهار داشت: پلیس فرودگاه‌های کشور از ماه‌ها قبل برای اجرای عملیات مهم اعزام زائران بیت الله الحرام در ۲۱ فرودگاه برنامه‌ریزی کرده و با توکل به خداوند متعال و با آمادگی کامل این مأموریت مهم را انجام می‌دهد.

وی افزود: اقداماتی نظیر ارتقا ضریب امنیتی، تقویت فرودگاه‌های هدف، اجرای آموزش‌های تخصصی برای همکاران، آگاه‌سازی و توجیه گسترده برای زائران عزیز در سطح کشور، هماهنگی و تعامل با سازمان حج و زیارت، سازمان هوایی کشور، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و سپاه حفاظت هواپیمایی از جمله این اقدامات است.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا تصریح کرد: عملیات اعزام بیش از ۸۷ هزار زائر از روز گذشته سوم خرداد همزمان با حماسه آزادسازی خرمشهر آغاز و تا اول تیرماه ادامه خواهد داشت. همچنین برگشت حجاج نیز از ۱۳ تیر ماه تا سوم مرداد انجام خواهد شد.

این مقام ارشد انتظامی از بدرقه کنندگان و مستقبلین خواست که برنامه‌ریزی انجام شده توسط مسئولان برای انجام بدرقه و استقبال در محیط مناسبی خارج از فرودگاه را رعایت کنند.

وی گفت: اقدامات کنترلی پلیس در فرودگاه به منظور صیانت از شأن زائران عزیز و افزایش ضریب ایمنی آنان می‌باشد و پیشاپیش از سعه صدر و شکیبایی این عزیزان کمال تشکر را داریم.

سردار عقیلی خاطرنشان کرد: همکاران ما در فرودگاه‌های سراسر کشور این عملیات را به عنوان یک فرصت الهی تلقی کرده و داوطلب خدمت به زائران خانه خدا در این ایام هستند چراکه خدمت صادقانه و تکریم زائران بیت الله الحرام و حرم نبوی دارای اجر و ثواب بسیار بالا و از افتخارات کارکنان پلیس است.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا همچنین به زائران توصیه کرد که از به همراه آوردن اقلام و اشیا ممنوعه جدا خودداری کنند.

منبع : خبرگزاری مهر