کد مطلب: 184232
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۱۲
امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر از کشورمان عازم سرزمین وحی می‌شوند اما بیشترین و کمترین زائر حج ۱۴۰۲ متعلق به کدام استان‌هاست؟
 
- اخبار ویژه نامه‌ها -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امسال 87 هزار و 550 زائر ایرانی از 21 ایستگاه پروازی برای برگزاری مناسک حج، راهی سرزمین وحی می‌شوند. از بامداد امروز اعزام کاروان‌ها کلید خورد و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است طی یک ماه عملیات اعزام زائران به سرانجام برسد.

در این مدت 125 هواپیما عملیات اعزام زائرین بیت‌الله الحرام را انجام می‌دهند و سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری نیز همه امکانات لازم را فراهم کرده‌اند و نیروهای ستادی و عملیاتی در شهرهای مکه و مدینه مستقر و آماده استقبال از زائران هستند. 

سرانه ودیعه‌گذاری متقاضیان در دهه 80 مهمترین عامل در تعیین سهمیه و اعزام زائران در هر استان است؛ بر این اساس بیشترین اعزام زائر به ترتیب مربوط به استان تهران با 12 هزار و 450 نفر، خراسان رضوی با 9 هزار و 845 نفر و استان اصفهان با 7 هزار و 300 نفر است.

کمترین تعداد زائر اعزامی نیز به ترتیب متعلق به استان کهگیلویه و بویراحمد با 115 نفر، استان ایلام با 135 نفر و چهارمحال و بختیاری با 360 نفر است.

دریافت واکسن آنفولانزا برای حجاج اجباری نیست

خردسال‌ترین و مسن‌ترین زائر ثبت‌نامی حج تمتع امسال نیز یک نوزاد 9 ماهه از کرمان به نام فریما شاهی و یک مرد 111 ساله از کردستان است. 54 درصد زائران را بانوان تشکیل داده‌اند و 12 درصد حجاج اعزامی در سال جاری نیز اهل سنت هستند. 

منبع : تسنیم