کد مطلب: 184062
 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۱۲
رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش گفت: برای صدور کارت، مدارس روزانه تا ساعت ۱۶ و مدارس شبانه روزی تا ساعت ۲۲ امروز آماده خدمت رسانی به داوطلبان هستند.
 

به گزارش ایران خبر، محسن زارعی رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش با اشاره به برگزاری آزمون‌های نهایی از فردا گفت: ۹۱۰ هزار و ۱۶۵ شرکت کننده از میان دانش آموزان و داوطلبان آزادی که در آزمون ترمیم شرکت کرده‌اند؛ از فردا در آزمون‌های نهایی شرکت خواهند کرد. این آزمون‌ها از فردا مصادف با ۳۱ اردیبهشت و همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) شروع شده و تا ۲۵ خرداد ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه از این تعداد شرکت کننده، حدود ۷۰۰ هزار نفر تاکنون توانستند کارت آزمون خود را دریافت کنند گفت: امکان دریافت کارت از طریق سایت my. medu.ir برای همه داوطلبان فراهم است. اگر امکان صدور چاپ کارت فراهم نبود داوطلبان می‌توانند به مدارس محل تحصیل خود مراجعه کنند و مدیر مدرسه کارت آزمون را چاپ و در اختیار آنان قرار دهد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش گفت: برای ۱۲۲۰ نفر امکان صدور کارت به علت نقص ثبت نام وجود نداشت. برای این افراد پیش از این پیامکی حاوی توضیحات و راهنمایی‌های لازم ارسال شده بود. این افراد باید به مدارس محل ثبت‌نام خود مراجعه کنند و اگر کارت ورود به جلسه آنان آماده نشد مدیر مدرسه معرفی نامه‌ای برای آنان صادر می‌کند تا با آن معرفی نامه عکس‌دار به محل آزمون مراجعه کنند. لذا هیچ فردی که کارت ورود به جلسه را نداشته باشد امکان ورود به محل آزمون را نخواهد داشت.

زارعی خاطر نشان کرد: برای صدور کارت، مدارس روزانه تا ساعت ۱۶ و مدارس شبانه روزی تا ساعت ۲۲ امروز آماده خدمت رسانی به داوطلبان هستند.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت آموزش و پرورش گفت: داوطلبانی که سال‌ها قبل در امتحانات نهایی شرکت کردند و مایل به آزمون ترمیم هستند می‌توانند به نزدیک‌ترین مدرسه بزرگسالان مراجعه کنند و اگر هنوز موفق به دریافت کارت نشدند از همین مدارس اقدام کنند.

وی در خصوص تمهیدات امنیتی برقرار شده برای آزمون‌های نهایی گفت: سوالات به صورت رمزگذاری شده و مخفی تنها دقایقی قبل از برگزاری آزمون به اتاق قرنطینه مراکز برگزاری آزمون ارسال می‌شود تا در همین اتاق، تکثیر سوالات هم انجام گردد و به صورت پاکت شده به دانش آموزان تحویل داده شود. همچنین تصحیح این برگه‌ها هم به صورت الکترونیکی و سیستمی خواهد بود.

منبع : خبرگزاری مهر