کد مطلب: 183586
 
تاریخ انتشار : جمعه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۰۴
مسجدسلیمان- رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی با پیشرفت ۵۰ درصد در سه شهرستان خوزستان تا مهرماه سال جاری خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، حمیدرضا خان محمدی عصر امروز جمعه در جلسه شورای آموزش و پرورش مسجدسلیمان، اندیکا و لالی اظهار کرد: همه پروژه‌های نیمه تمام بالای ۵۰ درصد این منطقه قرار شد تا مهرماه امسال تکمیل شوند و منابع آن‌ها جذب و در اختیار نوسازی مدارس استان خوزستان قرار داده خواهد شد.

وی افزود: در خصوص مدارس سنگی و کانکسی قرار شد تا پایان سال ۱۴۰۳ با توجه به اولویت‌ها در هر منطقه، ساماندهی شود. البته مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش‌آموز و مدارس سنگی بالای سه کلاسه و ۴۵ دانش‌آموز ساماندهی می‌شوند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ادامه داد: مشکلی به خاطر کم برخوردار بودن منطقه وجود داشت و قرار شد تجهیزات خوبی متناسب با نیاز آموزش و پرورش، برای اولین بار با اعلام نیاز آموزش و پرورش خریده شود.

وی اظهار کرد: در حوزه ایزوگام و آسفالت قرار شد در منطقه تا پایان ۱۴۰۳ معضل ایزوگام نداشته باشیم. در خصوص مدارس سنگی برخی از این مدارس جزو میراث فرهنگی هستند که قرار شد با هماهنگی میراث فرهنگی مدارس نگه داشته شوند، چون هویت منطقه هستند و اگر قرار است دانش‌آموزان از مدارس سنگی به عنوان مثال ۱۰۰ ساله استفاده کنند با هماهنگی و پس از مقاوم‌سازی خواهد بود.

خان‌محمدی گفت: اولویت سفر رئیس جمهور تکمیل پروژه‌های نیمه تمام است. وقتی اعلام می‌کنیم پروژه‌های با پیشرفت ۵۰ درصدی تا مهرماه تکمیل می‌شوند یعنی منابع را تأمین می‌کنیم، اما با توجه به اینکه شرایط متغیر است و هر شهرستانی شرایط متفاوتی دارد، اعتبار را اعلام نکردیم.

منبع : خبرگزاری مهر