کد مطلب: 183568
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۳
مشاور حقوقی خانواده حمید نوری گفت: روند دادگاه تجدید نظر حمید نوری، شهروند ایرانی بازداشت شده در سوئد همچنان ادامه دارد و در ماه می جلسات پیگیری خواهد شد.
 

به گزارش ایران خبر، هیبت‌الله نژندی منش، مشاور حقوقی خانواده حمید نوری، ضمن اشاره به اینکه جلسه بعدی دادگاه تجدید نظر حمید نوری در روز ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت ماه) برگزار خواهد شد، گفت: قرار است در این جلسه ادعاهای مطرح شده از سوی ۹ نفر از شاکیان پرونده مورد بازخوانی قرار گیرد.

به گفته وی، بازخوانی موارد اصولاً زمانی صورت می‌گیرد که یکی از طرفین پرونده یا هر دو طرف درخواست استماع مجدد داشته باشند.

نژندی منش بیان کرد: وکلای حمید نوری معتقدند که اولاً اظهارات این افراد (شکات) که در مرحله بدوی مطرح شده بی‌اساس و غیرمستدل است و همچنین تناقضات زیادی در این اظهارات وجود دارد.

این کارشناس حقوقی تاکید کرد: در مرحله بدوی به این دو ایراد اساسی توجه نشده است.

وی با بیان اینکه اظهارات این ۹ نفر در دادگاه بدوی همانند دیگر اظهارات مطرح شده بی پایه و اساس است، اضافه کرد: این اظهارات همچنین با اظهارات دیگر شکات و شهود و حتی با اظهارات خود در قبل از دادگاه و حتی بعد از دادگاه تناقضات جدی دارد.

نژندی منش در بخشی دیگر همچنین از برگزاری جلسه دیگری از دادگاه حمید نوری در روز ۲۹ می (۸ خرداد) خبر داد و گفت که قرار است در این نشست اظهارات شهود بازبینی شود.

حمید نوری، ۱۸ آبان ماه سال ۹۸ در زمان ورود به فرودگاه استکهلم سوئد به صورتی خشن و غیرقانونی توسط پلیس این کشور بازداشت و ۸ ماه نخست بدون هیچ گونه امکان تماس با خانواده یا دسترسی کنسولی در شرایطی شبیه به ربوده شدن نگه داری شد.

این شهروند ایرانی بازداشت شده از سوی سوئد پس از برگزاری ۹۲ جلسه فاقد مؤلفه‌های حق محاکمه عادلانه، به حبس ابد محکوم شد.

بیش از ۴۰ ماه است که حمید نوری در بازداشت انفرادی در سوئد به سر می‌‎برد.

منبع : خبرگزاری مهر