کد مطلب: 183007
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۲
رئیس مرکز اطلاع رسانی راهور تهران از انجام ۷۵۲ هزار مورد اعمال قانون و ۲۸۰۳ مورد اعزام خودروی متخلفین به پارکینگ از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۲ در پایتخت خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، سرهنگ علی اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی راهور تهران درباره اجرای طرح نوروزی در پایتخت اظهارداشت: در راستای ایجاد نظم و امنیت ترافیکی و برخورد با تخلفات حادثه ساز به منظور افزایش ایمنی و کاهش حوادث رانندگی طرح توقیف ساعتی در معابر بزرگراهی تهران در حال اجرا است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی راهور تهران بیان داشت: پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۲ در پایتخت، تا کنون ۲۰۳۴ مورد توقیف ساعتی و ۲۸۰۳ مورد نیز اعزام به پارکینگ را ثبت و به همین نحو با متخلفان برخورد کرده است.

وی افزود: همچنین در این مدت حدود ۷۵۲ هزار مورد اعمال قانون در سطح شهر تهران به صورت کلی انجام شده که از این تعداد حدود ۱۷۰ هزار مورد به ثبت تخلفات حادثه ساز مانند سرعت و سبقت مربوط می‌شود.

وی افزود: اگر چه پایتخت به پایان تعطیلات نوروزی نزدیک می‌شود و ترددها کم است اما این معابر خلوت برای برخی رانندگان پرخطر محلی برای ارتکاب تخلفات سرعت و سبقت می‌شود که خط این موضوع قرمز پلیس است و پلیس راهور با این تخلفات که امنیت تردد دیگر شهروندان را به مخاطره می‌اندازد به صورت جد برخورد می‌نماید.

سرهنگ شریفی گفت: در واقع کار اصلی پلیس در قرارگاه سرعت برخورد با تخلفات است که هر روز پس از بررسی سامانه‌هایی که در اختیار پلیس راهور قرار دارد، رانندگانی که با سرعت‌های بالای ۵۰ کیلومتر بیش از حد مجاز در سطح شهر تهران تردد می‌کنند را شناسایی و همان روز و چه بسا قبل از اینکه به مقصد برسد پیامکی را برای انها ارسال کرده که این رانندگان می‌بایست در کلاس‌های آموزشی به همین منظور شرکت نمایند.

وی بیان داشت: دراین کلاس‌ها به رانندگان متخلف عواقب خطرناک اقدامات حادثه ساز و عواقب سرعت و سبقت‌ها را گوشزد و تصاویری از حوادث و اتفاقات سرعت و سبقت برای مراجعه کنندگان پخش می‌گردد و برخوردهای شدیدی که به همین علت‌ها روی داده است برای این افراد توضیح داده می‌شود.

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ افزود: این طرح و شرکت در کلاس‌ها ادامه دارد تا جایی که دیگر رانندگان این تخلف را مرتکب نشوند چرا که این طرح تأثیر بسیار زیادی را در بین رانندگان متخلف داشته است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی راهور تهران از رانندگان خواست با توجه به خلوتی بزرگراه‌های تهران خواهشمند است با سرعت مطمئنه حرکت کنید و با عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی با توجه و تمرکز کامل به جلو برانید. امیدواریم در نوروز ۱۴۰۲ هم به سلامت به مقصد برسید.

منبع : خبرگزاری مهر