کد مطلب: 182831
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۱۱
سخنگوی جمعیت هلال‌احمر از نجات ٤١ نفر در عملیات‌های رهاسازی در جریان دو روز نخست اجرای طرح ملی امداد و نجات و خدمات بشردوستانه نوروز ١٤٠٢ خبر داد.
 

به گزارش ایران خبر، وحید سلیمی، با تشریح گزارش اقدامات انجام شده در دو روز نخست اجرای طرح ملی امداد و نجات و خدمات بشردوستانه نوروز ١٤٠٢ گفت: از تاریخ ٢٤ اسفندماه که طرح ملی امداد و نجات نوروزی آغاز شد، تا پایان روز ٢٥ اسفند ماه در مجموع ۲۵۴ مورد مأموریت انجام شده که ۱۴۷ مورد آن مربوط به مأموریت‌های جاده‌ای بود و ۱۲ مورد آن هم امدادرسانی در حوادث جوی بوده است.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه سه مورد از مأموریت‌ها مربوط به حوادث کوهستان بوده است، اظهار کرد: سه مورد از مأموریت‌های انجام شده از سوی امدادگران سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مربوط به محیط‌های آبی بوده است.

وی ادامه داد: در مجموع این مأموریت‌ها به ۳۶۰ نفر امدادرسانی شده و ۵۳ نفر هم اسکان اضطراری داده شدند. همچنین ۷۹ نفر هم به دلیل نیاز به خدمات درمانی بیشتر به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی با بیان اینکه ۳۴۸ نفر در محل خدمات درمانی را دریافت کردند، گفت: ۱۹ نفر به مناطق امن منتقل شده و ۳۱ مورد عملیات نجات فنی هم در این مدت انجام شده است.

سخنگوی جمعیت هلال‌احمر درباره عملیات رهاسازی مصدوم در سوانح جاده‌ای هم گفت: در این مدت ٤١ نفر در عملیات‌های رهاسازی نجات داده شده‌اند. همچنین از ۲۵۳ نفر هم تست قند و فشارخون گرفته شده است.

وی درباره استان‌های دارای بیشترین عملیات و خدمات نیز گفت: استان‌های مازندران با ٢٩ مورد، اصفهان با ٢٤ مورد و خوزستان با ١٩ مورد در صدر استان‌های دارای بیشترین مأموریت در این دو روز بودند.

منبع : خبرگزاری مهر