کد مطلب: 182581
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۵
سمنان- معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان گفت: تعداد ۷۵ دانش آموز با علائم بی‌حالی و ضعف و تنگی نفس به مراکز درمانی سمنان منتقل شدند.
 

به گزارش ایران خبر، احمد ریواده ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران به میزبانی استانداری سمنان ضمن تائید مسمومیت دانش آموزان سمنانی بیان کرد: ۷۵ نفر از دانش آموزان دختر دوره متوسطه شهرستان سمنان با علائم بی حالی و ضعف به مراکز درمانی سمنان منتقل شدند.

وی افزود: ۱۱۵ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان مبنی بر مشاهده علائم بی حالی و ضعف و تنگی نفس دانش آموزان در تعدادی از مراکز آموزش متوسطه دوره اول دخترانه شهرستان سمنان، نیروهای امدادی و پیش بیمارستانی سریعاً به مراکز اعلام شده مراجعه و پس از حضور کارشناسان در ۵ مرکز آموزشی و یک مرکز ورزشی در شهر سمنان تعداد ۷۵ نفر از دانش آموزان با نشانه‌های بی حالی و ضعف و علائم تنفسی به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

معاون استاندار سمنان بیان کرد: با توجه به حوادث مشابه رخ داده در طی چند روز گذشته در سطح برخی شهرهای کشور، دانش آموزان و برخی اولیا به دلیل بار روانی ناشی از این مقوله دچار اضطراب و تنش روانی شده و اظهار دغدغه مندی کردند.

ریواده گفت: اقدامات مورد نیاز توسط کادر درمانی در اسرع وقت برای این دانش آموزان انجام شد و اکثریت آنها در حال ترخیص از بیمارستان بوده و تعدادی نیز جهت ادامه درمان در بیمارستان تحت نظر قرار گرفته‌اند.

به گزارش مهر، به‌جز سمنان در شاهرود نیز مسمومیت دانش آموزان دختر گزارش شده است.

منبع : خبرگزاری مهر