کد مطلب: 182487
 
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۴
رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران گفت: زلزله ۵ ریشتری در تهران آورهای زیادی را بر جای خواهد گذاشت.
 
- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سومین تمرین مشترک امداد هوایی کلانشهر تهران با سناریوی بحران زلزله، صبح امروز با حضور علیرضا زاکانی؛ شهردار تهران، مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران، علی نصیری؛ رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، قدرت‌الله محمدی؛ مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران و نمایندگان دستگاه‌های مختلف و برخی شهرداران مناطق برگزار شد.

نصیری در ابتدای این مراسم با اشاره به برگزاری سومین تمرین مشترک امداد هوایی کلانشهر تهران با سناریوی بحران زلزله اظهار کرد: شهر تهران به عنوان پایتخت در یک بافت گسل‌خیز قرار دارد و به همین جهت باید به این مسئله توجه شود.

وی گفت: در سنوات گذشته اقداماتی در ایمن‌سازی ساختمان‌های تهران صورت گرفته و تهران شهری ایمنی‌تر نسبت به یک دهه گذشته شده است اما تهران همچنان مستعد زلزله‌های 7 ریشتری و بیشتر است.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران افزود: نوسازی بافت فرسوده اهمیت ویژه‌ای دارد.

"تهران" 3 گسل بزرگ و 12000 هکتار بافت ناپایدار دارد

نصیری با اشاره به اینکه زلزله 5 ریشتری در تهران می‌تواند موجب به وجود آوردن آوارهای زیادی شود، گفت: در همین راستا باید آمادگی کامل را در بحران‌ها داشته باشیم و به همین منظور در سومین سال پی در پی مانور و تمرین مشترک امدادی با همکاری تمام دستگاه‌ها و تمام ظرفیت برگزار می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: برای مانور امروز، 6 ماه است برنامه‌ریزی شده است و ما در طول این مسیر و اخذ مجوز، 12 بار سناریو را تغییر داده‌ایم.

نصیری اضافه کرد: در تمرین امروز ستاد بحران هم فعال شده است. برای اینکه عملیات قابل‌ رصد باشد پایش‌های زمینی و تصویری انجام خواهد شد.

وی انتقال مجروحان و نیروهای امدادی توسط بالگرد را بخشی از تمرین امروز عنوان کرد.

منبع : تسنیم