کد مطلب: 182060
 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۶
معاون وزارت آموزش و پرورش درباره آسیب مدارس در زلزله خوی توضیحاتی ارائه کرد.
 
به گزارش ایران خبر، - اخبار اجتماعی -

مجید عبداللهی؛ معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت مدارس آسیب‌دیده در زلزله خوی اظهار کرد: در زلزله نخست 10  مدرسه  آسیب دید که 9 مدرسه نیازمند تعمیرات و یک مدرسه تخریبی و در روستا قرار داشت.

وی افزود: برای بازسازی و تعمیرات این مدارس 13 میلیارد تومان تأمین اعتبار شد و در روستای بدلان که مدرسه‌ 6 کلاسه آن تخریب شده بود، یک مدرسه خیرساز دو کلاسه داریم و تا 20 روز آینده تحویل داده می‌شود همچنین فعلاً برای برقراری کلاس درس دانش‌آموزان از کانکس استفاده خواهد شد.

آخرین وضعیت مصدومان زلزله‌‌ خوی از زبان وزیر بهداشت/ 1100 نفر مجروح شدند + فیلم

معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه برای ساخت مدرسه 6 کلاسه در روستای بدلان نیازمند تأمین منابع از سوی دولت هستیم تا بتوانیم برای مهر سال آینده مدرسه جدید را تحویل دهیم، مطرح کرد: در زلزله چند روز گذشته نیز 4 مدرسه در شهرستان خوی آسیب دید که دو مدرسه شبانه‌روزی و دو مدرسه روزانه بود.

عبداللهی ادامه داد: برای ساخت این مدارس از منابع ستاد مدیریت بحران و مشارکت خیران استفاده می‌شود تا بتوانیم اول مهر مدارس را  تحویل دهیم، 4 مدرسه آسیب‌دیده مربوط به 40 سال گذشته است و جزو مدارس تخریبی هستند که به لحاظ سازه‌ای نیز مقاوم نیستند همچنین 8 مدرسه نیازمند تعمیرات هستند که تا هفته آینده کار تعمیرات به اتمام می‌رسد.

وی بیان کرد: برآورد اولیه ما 120 میلیارد تومان خسارت به مدارس در زلزله خوی است همچنین برای مدرسه شبانه‌روزی تخریب شده به دنبال فضای جایگزین هستیم و اگر امکان‌پذیر نبود فعلاً آموزش را به صورت مجازی دنبال می‌کنیم.

منبع : تسنیم