کد مطلب: 181777
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۲
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مدارس در کشورهایی با آلودگی هوا حتی با شاخص ۳۰۰ هم تعطیل نمی‌شود گفت: نباید تحت تأثیر جو رسانه‌ای دشمن مدارس را تعطیل کرد.
 

به گزارش ایران خبر، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در همایش زنان فرزانه (گرامیداشت روز زن و مادر) که در کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار داشت: روز گذشته اعلام کردیم مدارس بازگشایی شود ولی با واکنش‌های همراه شد و نباید خود تحریمی کنیم.

وی افزود: بر اساس بررسی شاخص جهانی هوا برخی کشورها مانند مکزیک و یا چین آلودگی شدیدتری حتی با شاخص ۳۰۰ دارند ولی مدارسشان تعطیل نمی‌شود ولی در کشور ما یا با بارش برف یا آلودگی با شاخص ۱۵۰ مدارس تعطیل می‌شود.

نوری با اشاره به اینکه روزانه ۱,۰۰۰ میلیارد تومان هزینه آموزش و پرورش است، گفت: کلاس‌های حضوری ارزش افزوده برای دانش آموزان و معلمان دارد و نباید مدارس تعطیل و غیر حضوری شود.

وی گفت: البته اگر جان دانش آموزان در خطر باشد ما خودمان باید برای تعطیلی پیش قدم باشیم ولی با جو رسانه‌ای دشمن نباید کلاس‌ها تعطیل شود.

وی ادامه داد: در دوران کرونا، القا کردند مدرسه‌ها تعطیل شود، در حالی که خودشان مدرسه‌هایشان باز بود هرچند بعضی وقت‌ها خود ما هم یک کارهایی می‌کنیم و خود تحریم‌هایی انجام می‌دهیم.

نوری گفت: ما خیلی وقت‌ها این بحث را داریم و رئیس جمهور هم در دوران کرونا و هم این روزها به این موضوع توجه داشتند و قرار است در جلسه آتی هیئت دولت پیشنهاد دهیم این شاخص‌های مرتبط با کیفیت را به تعلیق در بیاورند و تنها اگر جایی خطرآفرین است، مناطق محدود با رعایت ضوابط و مقررات آموزش را در قالب دیگری تداوم ببخشند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه به نقش زنان در جامعه اشاره کرد و گفت: اول انقلاب ۶۰ درصد زنان بی سواد بودند ولی الان دانشگاهی نیست که اکثر دانشجویان را زنان تشکیل ندهند.

وی بیان داشت: همچنین ۵۴ درصد همکاران فرهنگی ما زنان اند در حالی که جمعیت دانش آموزان پسر ۱ درصد بیشتر از دختران است.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در چرخش تحولی جدید و ارتباط با مجموعه زنان و دختران، جای خانواده خالی نباشد و ائتلافی با امور زنان و انجمن اولیا و مربیان باید با جامعه وجود داشته‌باشد.

نوری با اشاره به اینکه در گذشته جمعیت مؤلفه قدرت بود ولی پس از آن صنعت، سپس سلاح نظامی، سلاح هسته‌ای و فناوری ارتباطات و اطلاعات جایگزین آن شد، گفت: اکنون تعلیم و تربیت مؤلفه قدرت در کنار فناوری نوین شده و شعار مجمع ملی سازمان ملل هم دگرگونی تعلیم و تربیت بود.

وی خاطر نشان کرد: سپاه نقش مهمی در تربیت دارد و تحریم آن حکایت از نقش مؤثری در تربیت دارد چر ا که بر اساس معاهدات بین المللی ارتش‌ها و نیروهای مسلح تحریم نمی‌شوند.

نوری تاکید کرد: زنان در ایران عنصر مهم تربیتی اند و دشمن تلاش کرده با هدف گرفتن خانواده از طریق رسانه نقش آنها را کم رنگ جلوه دهند.

منبع : خبرگزاری مهر